Засновник Twitter Джек Дорсі віддав за два роки майже півмільярда доларів на благодійність

Засновник Twitter Джек Дорсі віддав за два роки майже півмільярда доларів на благодійність

Дорсі робить вкрай щедрі подарунки невеликим благодійним організаціям, часто пов'язаним зі знаменитостями

Засновник Twitter Джек Дорсі віддав за два роки майже півмільярда доларів на благодійність
фото Bits media

У травні 2020 року розробник  Twitter і платіжного додатку Square Джек Дорсі, статки якого складають $11,6 млрд станом на 22 листопада, розповів, що планує до кінця життя роздати всі свої гроші на благодійність, пише Forbes.

Через місяць він передав на боротьбу з коронавірусом $1 млрд – рекордну кількість власних коштів як в абсолютному вираженні, так і за часткою стану – майже третину на той момент. Він стверджував, що після того, як пандемія закінчиться, його акцент допомоги зміститься на жіноче здоров'я, освіту та програму запровадження безумовного базового доходу – ідея, яка дуже приваблює Дорсі.

Те, як витрачає гроші на благодійність співзасновник та гендиректор Twitter, загалом нетипово, пише Bloomberg. Йому не близька традиційна схема надання грантів, навіть у цій сфері він звик працювати швидко і без бюрократизму.

Він не наймає спеціальних консультантів та експертів, з якими працюють інші багаті благодійники, – передавати гроші фондам йому допомагають лише двоє людей.

Видання, за відкритими даними, з'ясувало, що Дорсі робить вкрай щедрі подарунки невеликим благодійним організаціям, часто пов'язаним зі знаменитостями, і створює таким чином своєрідну мережу з публічних постатей, яких він підтримує та з якими товаришує.

Менше ніж за два роки Дорсі віддав $428 млн (у цю суму видання не включає пожертвуваний на боротьбу з пандемією $1 млрд): всього він зробив 240 таких подарунків. Майже половину грошей він віддав організаціям, пов'язаним з відомими людьми.

Багато з них дружать з Дорсі: Джей-Зі, Ріанна, Емінем, Леонардо Ді Капріо, Шон Пенн, Джейден Сміт, Джон Ледженд і Метт Деймон входять до числа тих, чиї благодійні організації отримали прямі пожертвування від #StartSmall (Дорсі заснував цю компанію для переведення пожертвувань, вона працює як фонд, але фондом не є).

Так, наприклад, CORE (Community Organized Relief Effort) – організація актора Шона Пенна, яка допомагає людям при стихійних лихах, отримала від Дорсі пожертву в $30 млн минулого року – це в кілька разів більше, ніж середній розмір її щорічних пожертвувань. Те саме стосується і благодійних організацій Емінема, Джейдена Сміта та підприємця Сема Альтмана: суми, які віддає Дорсі, у кілька разів перевищують те, що ці фонди одержують за рік.

При цьому Дорсі продовжує публічно звітувати про перекази через Google-таблицю. Він пише туди іноді один раз на тиждень, іноді кілька разів на день – у стилі Twitter: час, сума, організація та кілька сотень символів про те, чому він робить подарунок. Bloomberg пише, що середній розмір подарунка Дорсі становить майже $1,8 млн, більше $1,6 млн – якщо говорити про пожертвування фондам, пов'язаним із знаменитостями чи іншими впливовими людьми, наприклад, спортсменами та політиками.

Нагадаємо, Twitter заплатив$3500 українцю, який довів, що алгоритм соцмережі обрізає на фото темношкірих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло