Виробництво гідроагрегатів для Дністровської ГАЕС коштуватиме вісім млрд грн

Виробництво гідроагрегатів для Дністровської ГАЕС коштуватиме вісім млрд грн

Спорудження трьох нових агрегатів розраховане на шість років

Виробництво гідроагрегатів для Дністровської ГАЕС коштуватиме вісім млрд грн
Фото: uhe.gov.ua

Виготовлення нових гідроагрегатів для Дністровської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС) коштуватиме вісім млрд грн. Спорудження планується упродовж шести років. Про це на брифінгу сказав директор АТ «Українські енергетичні машини» Віктор Суботін, повідомляє «Укрінформ».

«Документами, підготованими для обговорення у Верховній Раді, передбачене спорудження трьох турбін і трьох генераторів. Вкладені в це кошти дадуть змогу працювати об’єднаному підприємству (в «Укренергомашини» об'єднані харківські компанії «Турбоатом» та «Електроважмаш» – Mind) стабільно та успішно», – сказав Суботін.

Він зазначив, що виготовлення п’ятого, шостого, сьомого агрегатів станції створить нові робочі місця на підприємстві.

«Як тільки ми підпишемо контракт на добудову Дністровської ГАЕС, будемо запрошувати людей на підприємство, будуть додаткові робочі місця», – сказав керівник.

Нагадаємо: будівництво Дністровської ГАЕС є невіднятною складовою енергетичної стратегії України до 2035 року. За проєктом, станція складатиметься із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2 268 МВт в генераторному режимі та 2 947 МВт – у помповому. Після введення в експлуатацію усіх семи гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане найбільшою гідроакумулюючою станцією в Європі. 

СБУ викрила розкрадання 20 млн грн на модернізації Дністровської ГАЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті