Литва направила Білорусі ноту протесту щодо планів запуску другого блоку Білоруської АЕС

Литва направила Білорусі ноту протесту щодо планів запуску другого блоку Білоруської АЕС

Литовське МЗС наголошує, що запуск енергоблоку подвоїть загрози ядерній та екологічній безпеці Литви та інших країн регіону

Литва направила Білорусі ноту протесту щодо планів запуску другого блоку Білоруської АЕС
Фото: rosatom.ru

Міністерство закордонних справ (МЗС) Литви вручило представникові посольства Білорусі в Литві ноту протесту щодо планів запуску другого енергоблоку Білоруської атомної електростанції (АЕС) поблизу литовського кордону наприкінці 2021 року. Про це повідомляє пресслужба МЗС Литви.

У відомстві наголошують, що введення в експлуатацію другого блоку АЕС подвоїть загрози ядерній та екологічній безпеці Литви та інших країн регіону.

«Таким чином, Білорусь зобов'язана утриматися від цього рішення, яке є безвідповідальним і посилює загрози», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, Литва закликає Білорусь призупинити роботу першого блоку АЕС, доки не будуть виконані всі сучасні вимоги ядерної безпеки.

У ноті також зазначається, що поки «Білоруська атомна електростанція працює на Островецькому майданчику, Литва вживатиме всіх можливих дипломатичних, політичних, правових і технічних заходів для захисту добробуту своїх громадян та інтересів своєї національної безпеки».

Нагадаємо: перший блок Білоруської АЕС відкрили у листопаді 2020 року. Повідомлялося, що станція поки працюватиме тільки на внутрішній ринок і Росію, яка дала кредит на її будівництво. Тоді ж Балтійські країни – основні імпортери білоруської електроенергії – заявили про бойкот атомної електростанції.

У березні 2021 року президент Литви Гітанас Науседа закликав Україну не купувати електроенергію Білоруської АЕС, зазначивши, що Росія намагається використати проєкт електростанції для розширення свого впливу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло