Apple почала попереджати активістів про те, що за ними можуть стежити через телефон

Apple почала попереджати активістів про те, що за ними можуть стежити через телефон

Компанія вже відправила попередження про можливе стеження щонайменше двом десяткам активістів

Apple почала попереджати активістів про те, що за ними можуть стежити через телефон
фото Shutterstock

Apple почала попереджати активістів у різних країнах про можливе стеження через шпигунське програмне забезпечення на їхньому смартфоні.

Компанія попередила правозахисників із різних країн, що «зловмисники, які спонсоруються державою», можуть стежити за ними, пише Reuters.

У середу 24 листопада Apple відправила попередження про можливе стеження щонайменше двом десяткам активістів у всьому світі, які критикували уряд.

Наприклад, політологи, дослідники та відомі діячі, які виступають проти дій уряду Таїланду, отримали повідомлення: «Ваш пристрій може бути зламаний спонсорованим державою зловмисником, він може отримати віддалений доступ до ваших конфіденційних даних, повідомлень або навіть до камери та мікрофону».

Про такі ж повідомлення розповіли в соцмережах два політичні активісти з Гани, опозиційний політик з Уганди та близько десяти журналістів із Сальвадора, з'ясувало видання.

Як стало відомо, у листопаді 2021 року Apple подала до суду на розробника шпигунського програмного забезпечення NSO Group.

Програма NSO Group Pegasus дозволяє дозволяє таємно та віддалено збирати дані з чужих телефонів. Влада 10 країн використовувала її для зламування телефонів журналістів, правозахисників та юристів – розслідування про це розпочалося у липні 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло