Apple подала до суду на ізраїльського розробника шпигунських програм Pegasus
Компанія прагне заборонити NSO Group використовувати будь-які продукти Apple

Apple подала до суду на ізраїльську компанію NSO Group, яка розробила скандальне шпигунське програмне забезпечення Pegasus. ІТ-корпорація вимагає заборонити розробнику доступ до пристроїв Apple, пише The Bell з посиланням на WSJ.
У позові Apple стверджується, що NSO Group здійснила «скоординовані зусилля в 2021 році, щоб атакувати клієнтів Apple, а також продукти та сервери Apple за допомогою небезпечного шкідливого та шпигунського ПЗ». Тепер компанія з Каліфорнії прагне заборонити NSO Group використовувати будь-які продукти Apple.
Співробітники Apple витратили «тисячі годин», відповідаючи на атаки NSO Group, йдеться у заяві компанії. Згідно зі скаргою Apple, інструменти NSO Group були використані, зокрема, проти громадян США. WSJ пише, що позов Apple «веде до ескалації боротьби за конфіденційність користувачів».
NSO Group зі свого боку заявила, що її програмне забезпечення насправді допомогло врятувати тисячі життів по всьому світу. «Педофіли та терористи можуть вільно діяти в технологічних притулках, і ми лише надаємо урядам законні інструменти для боротьби з ними», – заявив представник корпорації агентству.
Цього літа журналісти Washington Post та інших видань у великому спільному розслідуванні з'ясували, що спеціальні шпигунські програми Pegasus, розроблені NSO Group, використовувалися для злому смартфонів, що належать журналістам, активістам та керівникам компаній у всьому світі.
З'ясувалося, що програма може зламувати телефони за посиланням та таємно записувати електронні листи, дзвінки та текстові повідомлення. У деяких випадках шпигунське програмне забезпечення активізувалося, навіть якщо жертва не натискала на посилання.
Крім того, журналісти знайшли підтвердження того, що ізраїльська технокомпанія спеціально продавала шпигунське програмне забезпечення деяким урядам та національним правоохоронним органам. У списку стеження опинилися сотні високопосадовців, у тому числі 10 прем'єр-міністрів і три президенти – Еммануель Макрон (Франція), Бархам Салех (Ірак) та Сиріл Рамафоса (ПАР).
При цьому, як повідомляє MIT Technology Review з посиланням на джерела, інтерес до Pegasus висловлювали не тільки авторитарні уряди. За даними видання, на заключній стадії переговорів щодо купівлі шпигунського ПЗ у NSO знаходився навіть французький уряд. Французи були вже готові придбати хакерський інструмент, проте після того, як з'ясувалося, що програма шпигувала за громадянами Франції, включаючи самого президента, переговори були зірвані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].