ДБР викрило схему незаконного відчуження 1 500 га цінних земель НААН України

ДБР викрило схему незаконного відчуження 1 500 га цінних земель НААН України

Орієнтовна ринкова вартість земель перевищує 870 млн грн

ДБР викрило схему незаконного відчуження 1 500 га цінних земель НААН України
Фото: pexels.com

Держбюро розслідувань (ДБР) викрило схему незаконного відчуження 1 500 га цінних земель Національної академії аграрних наук (НААН). За даними слідства, оборудку організували посадовці Головного управління (ГУ) Держгеокадастру в Одеській області. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що у 2016-2017 роках колишній керівник Держгеокадастру в Одеській області незаконно видав накази про передачу землі НААН 39 фізичним та двом юридичним особам.

«Це було зроблено всупереч того, що ці землі мають ознаки особливо цінних та їх відчуження здійснюється лише за згодою НААН України. Так майже 1 400 га державної землі сільськогосподарського призначення в Одеській області перейшли у приватну власність», – йдеться у повідомленні.

У 2020 році оборудка із землею НААН повторилась, але за участі іншого керівника ГУ одеського Держгеокадастру. Цього разу було незаконно відчужено 72 га цінних земель.

Наразі у двох кримінальних провадженнях за клопотаннями слідчих ДБР суд наклав арешти на земельні ділянки площею 1 505 га. Орієнтовна ринкова вартість земель складає понад 870 млн грн.

Нагадаємо: слідчі ДБР арештували ділянку і приміщення «Київпроекту».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті