Слідчі ДБР арештували ділянку і приміщення «Київпроекту»

Слідчі ДБР арештували ділянку і приміщення «Київпроекту»

Клопотання керівника ПАТ «Київпроект» про скасування арешту не задовольнили

Слідчі ДБР арештували ділянку і приміщення «Київпроекту»
Фото: nashigroshi.org

Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на земельну ділянку і приміщення ПАТ «Київпроект» із забороною проводити будівельні, земляні роботи та здійснювати реконструкцію нерухомого майна. Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду від 8 листопада, повідомляють «Наші гроші».

Керівник ПАТ «Київпроект», адвокат Павло Гуцало подав клопотання про скасування арешту.

Прокурор в судовому засіданні попросив суд повернути клопотання заявнику, оскільки перший слідчий відділ столичного ДБР територіально розташований у Печерському районі Києва і це провадження не підсудне Шевченківському райсуду.

Слідчий суддя це врахував і клопотання Гуцала про скасування арешту залишив без задоволення.

Інших даних про оскарження арешту в держреєстрі немає.

Нагадаємо, що 19 вересня 2019 року Держархбудінспекція України видала «Київпроекту» дозвіл на будівельні роботи на об'єкт «Реконструкція майнового комплексу – будівлі «Київпроект» під багатофункціональний комплекс у Шевченківському районі Києва».

Ділянка забудови площею 0,77 га відповідно до Генплану є територією громадських будівель та споруд і частково-, середньо- та малоповерхової забудови. Крім того, ділянка розташована в Центральній планувальній зоні, де діє обмеження по висоті не вище 27 метрів (дев'ять поверхів).

З огляду на це, у чинному дозволі вказана поверховість нової будівлі – вісім поверхів, однак по факту буде 24 поверхи. Також триває продаж квартир у цьому комплексі, який має назву «KYЇVPROEKT City Space». 

За даними SMIDA, з кінця 2020 року основними власниками ПАТ «Київпроект» є ТОВ «Джемп» (47,2%) і ТОВ «Спецрентфінанс» (47,6%). Обидві компанії були створені у листопаді 2020 року.

Згідно з даними Єдиного держреєстру, власником 100% статутного капіталу ТОВ «Спецрентфінанс» у розмірі шести млн грн виступає ТОВ «Спецбудінвест-17». Кінцевими бенефіціарами вказані Олег Тимошенко та Василь Шомонко. Компанія входить в будівельну групу Perfect Group.

Основним власником «Київпроекту» до «Джемп» і «Спецрентфінанс» була кіпрська компанія «Трейлорі Венчерз Лімітед» (Traylory Ventures Limited). Її представником був адвокат Сергій Турчінов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті