«Дія» з 1 грудня запускає бета-тестування декларування місця проживання

«Дія» з 1 грудня запускає бета-тестування декларування місця проживання

Послугу можна буде отримати за 1 робочий день

«Дія» з 1 грудня запускає бета-тестування декларування місця проживання
Фото: diia.gov.ua

«Дія» з 1 грудня запускає бета-тестування функції декларування місця проживання. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

«Це одна з найпопулярніших та найскладніших в отриманні держпослуг. Через бюрократичну складність кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, а більше мільйона людей живуть без реєстрації взагалі. Аби повідомити державі, де ви живете зараз, необхідно відстояти кілька черг та зібрати чимало паперових документів. Команда Мінцифри повністю змінює формат послуги, цифровізуючи та спрощуючи її», – написав Федоров.

Зазначається, що послугу можна буде отримати за 1 робочий день. Для того, щоб взяти участь в тестуванні потрібно:

  • податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
  • КЕП заявника та власників/співвласників житла;
  • право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року);
  • заявник має бути старше 14 років.

Нагадаємо: раніше послуга була запущена для семи міст, тепер вона масштабується майже на всю країну.

Реєструвати місце проживання в «Дії» зможуть громадяни з паспортом-книжечкою. Відповідна послуга вже доступна для тих, хто має паспорт у формі ID-картки.

Рада запровадила онлайн реєстрацію місця проживання. Територіальні громади зможуть вести реєстри в електронному форматі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло