Штам Omicron зафіксували в 11 країнах Євросоюзу

Штам Omicron зафіксували в 11 країнах Євросоюзу

Більшість випадків мають історію поїздок до африканських країн

Штам Omicron зафіксували в 11 країнах Євросоюзу
Фото: depositphotos.com

Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності (ECDC) повідомив, що в 11 країнах ЄС та Європейської економічної зони зафіксували 44 випадки нового штаму коронавірусу Omicron. Про це йдеться у заяві органу ЄС.

Зазначається, що випадки штаму зафіксували в Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Франції (Реюньйон), Німеччині, Італії, Нідерландах, Португалії, Іспанії та Швеції. Також повідомлялося про низку ймовірних випадків з усього європейського регіону, але вони ще досліджуються.

Згідно з повідомленням, більшість підтверджених випадків мають історію поїздок до африканських країн. Всі випадки, про які є інформація, були або безсимптомними, або мали легкі симптоми. Наразі серед цих випадків не зареєстровано жодного важкого випадку, чи смерті.

За межами ЄС/ЄЕЗ випадки нового штаму зафіксували у дев’яти країнах – Австралії, Ботсвані, Канаді, Гонконгу, Ізраїлі, Японії, Південній Африці, Швейцарії та Великій Британії.

Раніше повідомлялося, що вакцину від нового штаму коронавірусу «Омікрон» створять на початку 2022 року – Moderna. Також в найближчі кілька тижнів стане відомо, наскільки ефективною є наявна вакцина від коронавірусу.

Mind писав чим штам-супермутант надихає медиків. Новий «дуже заразний, але легко переносимий» варіант коронавірусу скоро може стати домінувальним і парадоксально допомогти в боротьбі з COVID.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті