Затори на кордоні з Польщею призвели до збоїв з поставками продуктів в Росію
Якщо ситуація погіршиться, це може призвести до розриву ланцюжків постачання та зупинки заводів

Проблеми з біженцями на кордоні Польщі й Білорусі призвели до збоїв у постачанні сировини для російських виробників продуктів харчування. Імпортери зазнають збитків і можуть призупинити виробництво у разі погіршення ситуації, повідомляє Reuters.
Після того, як ЄС звинуватив Мінськ у штучному створенні міграційної кризи на кордоні з Польщею, Варшава закрила кілька пунктів перетину кордону з Білоруссю для вантажних перевезень. Довгі пробки з вантажівок утворилися на чотирьох діючих прикордонних переходах із шести, пише видання.
«Один прикордонний перехід закрито. Якщо з іншого боку не схаменуться, не виключено, що ми будемо діяти далі. Ми маємо ще кілька інших переходів через кордон», – попереджав 12 листопада заступник міністра закордонних справ Польщі Марчін Пшидач в ефірі «Польського радіо».
На пунктах перетину кордону з Польщі до Білорусі постійно перебувають близько 400-600 вантажівок, що збільшує час очікування з 12-24 години до 2-4 днів, повідомило джерело агентства.
Через це зросли транспортні витрати імпортерів, оскільки кожен день простоювання коштує 500 євро. За словами джерела, використання іншого маршруту переходу коштує 300-400 євро. У затори потрапили фури, які перевозять товари та сировину в Білорусь та Росію для виробників продуктів харчування.
За словами іншого джерела на ринку, якщо ситуація погіршиться, це «може призвести до розриву ланцюжків постачання та зупинки заводів».
Консультативна рада з іноземних інвестицій (КСІІ), до якої входять зокрема Mars, Pepsi, Danone, Nestle, CocaCola, Metro, TetraPak, 18 листопада звернулася до російського уряду з проханням втрутитися в ситуацію. Про це йдеться у листі, з яким ознайомився Reuters. Великі ритейлери вже зіткнулися із затримками постачання, а постачальники попереджають про ризики зростання цін.
«Нинішня ситуація може істотно вплинути на ланцюжки поставок та доступність товарів для населення, зокрема товарів першої необхідності, особливо з урахуванням збільшення обсягів вантажів та підвищеного попиту напередодні новорічних свят», – зазначається у листі КСІІ.
За даними ради, близько 10% всього імпорту Росії проходить через Білорусь та Польщу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].