Парламент Молдови ратифікував поправки до угоди про вільну торгівлю з Україною

Парламент Молдови ратифікував поправки до угоди про вільну торгівлю з Україною

Українські виробники зможуть імпортувати до Молдови сировину, а кінцеву продукцію експортувати до країн ЄС

Парламент Молдови ратифікував поправки до угоди про вільну торгівлю з Україною
Фото: kmu.gov.ua

Що сталося. Парламент Молдови ратифікував протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між Україною та Молдовою. 

Джерело. Про це повідомляє NewsMaker.

Що це означає. Відповідно до поправок, українські виробники зможуть імпортувати до Молдови сировину та компоненти для їх перероблення, а потім експортувати кінцеву продукцію до країн ЄС. Водночас товари отримають сертифікати про молдавське походження, і для цього не потрібно буде сплачувати мито згідно з чинним пільговим режимом.

Деталі. Протокол про зміну угоди про вільну торгівлю між країнами наприкінці серпня підписали прем'єр-міністри обох країн – Денис Шмигаль та Наталія Гаврилиця. 

Коментарі.  З а словами Шмигаля, Україна уклала такий самий договір із Грузією, і тепер усе Асоційоване тріо зможе створити єдину систему для торгівлі з Євросоюзом.

Бекграунд. Україна та Молдова ухвалили поправки до угоди про вільну торгівлю, згідно з якими в торгівлі між країнами застосовуватимуться пан-євросередземноморські правила походження товарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло