Рейтинг емітента «ДТЕК ВДЕ» обвалився через невиплачену «ГарПоком» заборгованість

Рейтинг емітента «ДТЕК ВДЕ» обвалився через невиплачену «ГарПоком» заборгованість

Довгостроковий рейтинг емітента «ДТЕК ВДЕ» знизився з рівня «B-» до рівня «CCC+»

Рейтинг емітента «ДТЕК ВДЕ» обвалився через невиплачену «ГарПоком» заборгованість
Фото: pixabay.com

Що сталося. Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий рейтинг емітента «ДТЕК ВДЕ» з рівня «B-» до рівня «CCC+». 

Джерело. Про це відомо з пресрелізу «ДТЕКу».

Деталі. Згідно з повідомленням S&P, на рішення агентства вплинули дії посадових осіб держкомпаній, які призвели до непогашення історичної заборгованості перед «ДТЕК ВДЕ» за вироблену «зелену» електроенергію.

Коментарі. «Компанія ще не одержала $97 млн (3 млрд грн) історичної заборгованості, яку передбачалося погасити коштами, отриманими від недавнього випуску єврооблігацій «Укренерго» на суму $825 млн. Ми бачимо підвищені ризики для стягнення цієї дебіторської заборгованості через енергетичну кризу в Україні та нещодавні заяви президента України…, тому ми знижуємо рейтинг ДТЕК ВДЕ з «B-» до «CCC+», – йдеться в повідомленні агентства.

Коментуючи рішення S&P, гендиректор «ДТЕК ВДЕ» Маріс Куніцкіс зазначив, що дискримінація щодо виплати боргу ВДЕ-виробникам дає негативні сигнали про наявні високі ризики інвестування в українську економіку. Цей скандал негативно вплине на подальший розвиток сектору відновлюваних джерел енергії, який є ключовим у процесі декарбонізації економіки України.

Бекграунд. «Гарантований покупець» повернув на свої рахунки 3,04 млрд грн, які надійшли від продажу «зелених» облігацій НЕК «Укренерго» та мали бути спрямовані на погашення боргів перед виробниками електроенергії за «зеленим» тарифом. Компанія «ДТЕК ВДЕ» повідомила про невиплату держпідприємством коштів від єврооблігацій НЕК «Укренерго» та ініціювала розслідування. 

«ГарПок» звернувся до уряду з проханням роз’яснити подальші дії щодо трьох млрд грн, призначених на виплату боргу «ДТЕК» Ахметова. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло