Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц не проти санкцій щодо «Північного потоку 2» - FT
Він не чіплятиметься так сильно за газопровід, як це було в часи Меркель

Нова парламентська коаліція Німеччини на чолі з новим канцлером Олафом Шольцем займає більш виважену позицію щодо газопроводу «Північний потік 2» і не заперечуватиме проти введення санкцій щодо нього в разі військової агресії Росії в Україні. Про це пише Financial Times.
Також Шольц підтримує введення санкцій проти російського газопроводу в разі вторгнення Росії в Україну.
За словами Шольца, ситуація, що склалася у зв’язку з накопиченням російських військ біля українських кордонів, є «абсолютно неприйнятною». Він заявив, що Німеччина вважає головним дотримання принципу непорушності кордонів.
Проте він відмовився прямо сказати, що закриє «Північний потік 2» у разі вторгнення, зауваживши, що сертифікація та запуск газопроводу проходять за «досконало впорядкованою процедурою».
FT з посиланням на чиновників адміністрації Байдена пише, що з політичного погляду Шольц не може поступатися США у питанні про газопровід так швидко після обрання.
«Однак він загалом підтримує бажання США чинити тиск на Путіна, щоб запобігти вторгненню», – пише газета.
У травні цього року США та Німеччина домовилися, що США не вводитимуть санкції проти проекту «за винятком випадків, коли Росія використає енергетичний експорт як зброю або чинитиме подальші агресивні дії проти України».
В часи Меркель Німеччина підтримувала «Північний потік 2», але у новій коаліції зросла роль «зелених», які виступають проти газопроводу.
«У Росії стурбовані, що «зелені», які отримали посаду міністра закордонних справ, заблокують проект», – пише FT.
Напередодні помічник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван та заступник держсекретаря Вікторія Нуланд розповіли, що Байден не став давати Путіну жодних обіцянок про нерозширення НАТО на Схід та членство України в альянсі. Салліван сказав, що президент США попередив про санкції, «на які ми не пішли в 2014 році, але готові піти зараз», а Нуланд пообіцяла, що Росію у разі вторгнення в Україну буде відрізано від світової фінансової системи, а «Північний потік 2 » буде зупинено.
Також повідомлялося, що США та Німеччина домовилися про закриття газопроводу в разі вторгнення РФ в Україну. Однак незрозуміло, чи обидві сторони погодили визначення «вторгнення».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].