Члена комісії з азартних ігор підозрюють у хабарі на $90 000

Члена комісії з азартних ігор підозрюють у хабарі на $90 000

Хабарнику загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна

Члена комісії з азартних ігор підозрюють у хабарі на $90 000
Фото: pixabay.com

Що сталося. Члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) підозрюють у хабарі від потенційних ліцензіатів – операторів ринку азартних ігор.

Джерело. Про це повідомляє dev.ua з посиланням на матеріали справи.

Що це означає. Підозрюваному загрожує до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Деталі. 4 серпня член КРАІЛ у приміщенні ресторану «Eshak» у столиці попрохав $45 000 за прийняття рішення про надання дозволу на відкриття казино в готелі SLAVA у Запоріжжі.

Таку ж суму він зажадав від співрозмовника за рішення щодо чернігівського готелю Riverside.

Щоб переконати співрозмовника у щирості своїх намірів, чиновник повідомив, що контролює апарат КРАІЛ, а також вже налагодив взаємодію і досяг домовленостей з іншими членами комісії та надав кожному з них неправомірну вигоду у розмірі $1 000 зі своїх особистих коштів.

Через тиждень, продовжуючи реалізацію злочинного умислу, підозрюваний повідомив, що документи перевірені, зауваження до них відсутні, а тому їх потрібно можна подавати до КРАІЛ.

16 серпня КРАІЛ прийняла відповідні рішення, а 17 серпня в документи вносилися певні правки щодо обрахунку площі одного із готелів.

20 серпня на стоянці магазину «Новус» чиновник одержав від замовника $90 000 хабаря. 

Того ж дня його затримали за підозрою у вчиненні особливо тяжкого злочину, а наступного дня вручили підозру.

Слідчий суддя дійшов висновку щодо обґрунтованості підозри. Адже детективи НАБУ вияснили, що голова та члени КРАІЛ разом з першим заступником голови консультаційно-експертної ради КРАІЛ, першим заступником голови правління Індустріалбанку та іншими особами готуються до одержання неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів в особливо великому розмірі від здобувачів ліцензії за прийняття рішення.

Суд задовольнив клопотання старшого детектива НАБУ про арешт підозрюваного. І заарештував його на 60 днів до 18 жовтня 2021 року включно з альтернативою внесення застави у розмірі понад п'ять млн грн:

Підозрюваний подавав апеляцію на таке рішення суду, та її залишили без задоволення. Також підозрюваному було відмовлено у відкритті касаційного провадження. 

Бекграунд. Національне антикорупційне агентство за результатами розгляду проєкту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» виявило корупціогенні фактори

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло