ВР скасувала голографічне маркування відео- та аудіотворів

ВР скасувала голографічне маркування відео- та аудіотворів

Парламентарі вирішили, що голограма не забезпечує захисту від порушень авторського права

ВР скасувала голографічне маркування відео- та аудіотворів
Фото: УНІАН

Що сталося. Верховна Рада (ВР) прийняла у другому читанні зміни до закону щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

Джерело. Про це йшлося на засіданні парламенту.

Що це означає. Закон скасовує обов’язок отримання контрольних марок імпортерами, експортерами та відтворювачами примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

Деталі. Згідно з пояснювальною запискою, відповідний механізм «контрольного маркування» втратив свою ефективність та призводить виключно до зайвих витрат законних розповсюджувачів, а також не забезпечує захисту від порушень авторського права і суміжних прав.

Закон встановлює, що застосування технічних засобів захисту та інформації про управління правами до примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних не може бути обов’язком, а повинно реалізовуватись самим суб’єктом авторського права і (або) суміжних прав і (або) розповсюджувачами відповідної продукції на свій власний розсуд з можливістю вибору будь-яких технічних способів реалізації, яких на сьогодні існує велика кількість і які постійно вдосконалюються.

При цьому суб’єктам авторського права і суміжних прав надана можливість захистити свої інтереси та створити перепони для здійснення піратської діяльності.

Бекграунд. Комерційне підприємство «Міський магазин», підпорядковане Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської державної адміністрації, розмістило спеціальні голограмина законно розміщених автокав’ярнях, візках з продажу напоїв чи торговельних наметах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло