Не всі країни Європи згодні ввести санкції проти Росії в разі її нападу на Україну – Bloomberg

Не всі країни Європи згодні ввести санкції проти Росії в разі її нападу на Україну – Bloomberg

Великі країни ЄС – за вичікувальну тактику

Не всі країни Європи згодні ввести санкції проти Росії в разі її нападу на Україну – Bloomberg
фото Shutterstock

За даними Bloomberg, найбільші країни Євросоюзу виступають проти швидкого запровадження пакету санкцій щодо Росії у разі її вторгнення до України, пише Deutsche Welle.

Зокрема, Німеччина, Франція, Італія та Іспанія мають намір сфокусуватися на переговорах із Москвою, перш ніж погрожувати їй жорсткими економічними заходами, пише агентство із посиланням на високопоставлених дипломатів.

При цьому інші держави ЄС дотримуються думки, що публічні заяви про загрозу посилення санкцій ефективніше діють на російського президента Владіміра Путіна, вважають співрозмовники Bloomberg. За словами одного з чиновників, представники східноєвропейських і скандинавських країн, а також Нідерландів попросили Єврокомісію якнайшвидше винести на обговорення докладний план санкцій, який зараз в процесі розробки.

Тим часом Німеччина і країни з подібною позицією впевнені, що очікування подальших кроків Путіна більш ефективне, ніж передчасне оголошення різних варіантів реакції ЄС на ескалацію конфлікту, вказується далі. Керівництво цих держав не сумнівається у прийнятті Європою жорстких заходів у разі російського вторгнення в Україну, але заперечує необхідність докладного планування санкцій ще до того, як розпочався військовий конфлікт, пише агентство.

Дані країни припускають, що Путін використовує нарощування військ поблизу українського кордону як інструмент тиску на Захід і вказують на те, що російському президентові вдалося досягти переговорів із президентом США Джо Байденом.

Того ж дня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн пригрозила Москві «безпрецедентними заходами» із «серйозними наслідками для Росії» у разі агресії проти України. ЄС уже ввів цілу низку санкцій і за необхідності може піти на подальші кроки, заявила вона в Європарламенті і попередила, що за продовження ескалації Москві доведеться заплатити «величезну ціну».

Ситуація на кордоні Росії та України стане однією з головних тем на саміті ЄС у Брюсселі 16 грудня. За даними НАТО, РФ могла стягнути до кордону з Україною від 75 000  до 100 000  солдатів та офіцерів.

Раніше, під час відеосаміту 7 грудня, президент США Джо Байден пригрозив Путіну «жорсткими санкціями, зокрема економічними» у разі військової ескалації конфлікту з Україною.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло