Віце-канцлер Німеччини назвав «Північний потік 2» геополітичною помилкою

Віце-канцлер Німеччини назвав «Північний потік 2» геополітичною помилкою

Тим часом канцлер ФРН вважає цей російський проект «суто приватним економічним»

Віце-канцлер Німеччини назвав «Північний потік 2» геополітичною помилкою
фото Nord Stream 2

Будівництво газопроводу «Північний потік  2» було помилкою з геополітичної точки зору. Таку думку висловив віце-канцлер ФРН, федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек в інтерв'ю газеті FAZ, пише Deutsche Welle.

Відповідаючи на запитання, чи не приведе перехід на відновлювані джерела енергії до залежності від російського газу та трубопроводу «Північний потік 2», Хабек заявив:

«Усі європейські країни, окрім Німеччини та Австрії, були завжди проти. І ось газопровід побудований. Але питання про те, чи буде його введено в експлуатацію, залишається відкритим. Це питання слід вирішувати з позиції європейського та національного права».

Політик нагадав, що, згідно з чинними законами, володіння мережею та компанією, яка здійснює її експлуатацію, мають перебувати у різних руках.

«Політика, спрямована на підтримку конкуренції, – це політика. Вона не дає створювати монополії і водночас – залежності», – підкреслив заступник глави уряду ФРН, додавши, що німецький регулятор – Федеральне агентство з мереж – перевірить відповідність усіх документів щодо «Північного потоку» та ухвалить рішення про можливість початку його експлуатації.

Торкнувшись загрози військового вторгнення Росії в Україну, Хабек наголосив, що «будь-яка подальша агресія не повинна залишатися без жорстких наслідків».

Відмова від введення цього газопроводу в експлуатацію можлива, на думку багатьох політиків у ЄС,  в разі вторгнення Росії в Україну. Однак у Німеччині ця тема викликає суперечливі дискусії.

Так, канцлер ФРН Олаф Шольц після саміту ЄС у Брюсселі заявив, що вважає запуск «Північного потоку 2» та ситуацію навколо України двома темами, не пов'язаними одна з одною.

«У випадку з «Північним потоком  2» йдеться про суто приватний економічний проект», – наголосив Шольц.

У листопаді Федеральне агентство з мереж призупинило процес реєстрації газопроводу, зазначивши, що вона стане можливою лише після того, як оператор Nord Stream 2 AG, що базується в швейцарському місті Цуг, пред'явить документи про створення в Німеччині окремої компанії для управління газопроводом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло