Віце-канцлер Німеччини назвав «Північний потік 2» геополітичною помилкою
Тим часом канцлер ФРН вважає цей російський проект «суто приватним економічним»

Будівництво газопроводу «Північний потік 2» було помилкою з геополітичної точки зору. Таку думку висловив віце-канцлер ФРН, федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек в інтерв'ю газеті FAZ, пише Deutsche Welle.
Відповідаючи на запитання, чи не приведе перехід на відновлювані джерела енергії до залежності від російського газу та трубопроводу «Північний потік 2», Хабек заявив:
«Усі європейські країни, окрім Німеччини та Австрії, були завжди проти. І ось газопровід побудований. Але питання про те, чи буде його введено в експлуатацію, залишається відкритим. Це питання слід вирішувати з позиції європейського та національного права».
Політик нагадав, що, згідно з чинними законами, володіння мережею та компанією, яка здійснює її експлуатацію, мають перебувати у різних руках.
«Політика, спрямована на підтримку конкуренції, – це політика. Вона не дає створювати монополії і водночас – залежності», – підкреслив заступник глави уряду ФРН, додавши, що німецький регулятор – Федеральне агентство з мереж – перевірить відповідність усіх документів щодо «Північного потоку» та ухвалить рішення про можливість початку його експлуатації.
Торкнувшись загрози військового вторгнення Росії в Україну, Хабек наголосив, що «будь-яка подальша агресія не повинна залишатися без жорстких наслідків».
Відмова від введення цього газопроводу в експлуатацію можлива, на думку багатьох політиків у ЄС, в разі вторгнення Росії в Україну. Однак у Німеччині ця тема викликає суперечливі дискусії.
Так, канцлер ФРН Олаф Шольц після саміту ЄС у Брюсселі заявив, що вважає запуск «Північного потоку 2» та ситуацію навколо України двома темами, не пов'язаними одна з одною.
«У випадку з «Північним потоком 2» йдеться про суто приватний економічний проект», – наголосив Шольц.
У листопаді Федеральне агентство з мереж призупинило процес реєстрації газопроводу, зазначивши, що вона стане можливою лише після того, як оператор Nord Stream 2 AG, що базується в швейцарському місті Цуг, пред'явить документи про створення в Німеччині окремої компанії для управління газопроводом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].