Зеленський підписав «ресурсний» закон № 5600

Зеленський підписав «ресурсний» закон № 5600

Документ запобігатиме ухиленням від оподаткування

Зеленський підписав 	«ресурсний» закон № 5600
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Президент України Володимир Зеленський підписав податковий законопроєкт № 5600 про збалансованість бюджетних надходжень.

Джерело. Про це повідомляє Офіс президента.

Деталі. Закон спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів і запобігання бюджетним втратам через ухилення від оподаткування.

В ухваленій редакції закону збережене підвищення податкового навантаження на видобуток залізної руди. 

Також документ пропонує великим платникам податків враховувати тільки 50% витрат минулих періодів при визначенні податку на прибуток.

Текст закону містить норму, яка дозволяє Державній податковій службі через суд забороняти виїжджати за кордон керівнику підприємства, у якого є податковий борг.

Відповідно до фінальної таблиці поправок, податкова отримує можливість направляти запити на надання інформації про платника податків не лише тоді, коли є чіткі свідчення порушення законодавства, а й коли є дані, які потенційно можуть свідчити про такі порушення.

Окрім того, усі власники сільськогосподарських земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, повинні будуть сплачувати не менше за мінімальну суму податку – близько 1 500 грн з гектара.

Бекграунд. Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Mind розповів, скільки коштуватиме українцям ухвалення «ресурсного» законопроєкту 5600 і на які товари зростуть ціни 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло