Рада остаточно ухвалила «ресурсний» законопроєкт

Рада остаточно ухвалила «ресурсний» законопроєкт

Законопроєкт проголосували за спецпроцедурою

Рада остаточно ухвалила «ресурсний» законопроєкт
Фото: УНІАН

Верховна Рада (ВР) у другому читанні ухвалила закон №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. «За» проголосували 255 народних депутатів. Про це йшлося на пленарному засіданні ВР.

Законопроєкт проголосували за спецпроцедурою: тільки за пріорітетні правки, а не за всі (їх понад 11 000).

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт спрямований на забезпечення збалансованості бюджетних надходжень шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни, а також усунення прогалин чинного законодавства.

В ухваленій редакції закону депутати вирішили зберегти підвищення податкового навантаження на видобуток залізної руди. Відповідну правку №119 у залі відхилили попри попередню підтримку комітетом.

Документ пропонує великим платникам податків враховувати тільки 50% витрат минулих періодів при визначенні податку на прибуток.

Текст закону до другого читання містить норму, яка дозволяє Державній податковій службі через суд забороняти виїжджати за кордон керівнику підприємства, у якого є податковий борг.

Відповідно до фінальної таблиці поправок, податкова отримує можливість направляти запити на надання інформації про платника податків не лише тоді, коли є чіткі свідчення порушення законодавства, а й коли є дані, які потенційно можуть свідчити про такі порушення.

Окрім того, усі власники сільськогосподарських земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, повинні будуть сплачувати не менше за мінімальну суму податку – близько 1 500 грн з гектара.

До другого читання в тексті з'явилася пропозиція надати на 15 років велику кількість пільг новоствореним підприємствам із шахтарських регіонів. Мова йде про звільнення від податку на додану вартість (ПДВ) обладнання, податку на прибуток, земельного податку і ще від низки податків.

Ухвалений у другому читанні законопроєкт не містить ініціативи оподатковувати ПДВ продаж нерухомості: норму, яка могла призвести до подорожчання житла до 20%.

Також виключена норма щодо заборони податківцям розпоряджатися майном підприємців та блокувати їхню роботу, якщо перевірка знаходить недоплату податків у бюджет.

Раніше фінансовий комітет парламенту рекомендував прийняти у цілому «ресурсний» законопроєкт, до якого надійшло 11 400 правок.

У Міністерстві фінансів заявили, що держбюджет після прийняття «ресурсного» законопроєкту може отримувати додаткових доходів у сумі 25-35 млрд грн на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті