АМКУ та НАБУ викрили змову на закупівлях програмного забезпечення на майже 500 млн грн

АМКУ та НАБУ викрили змову на закупівлях програмного забезпечення на майже 500 млн грн

Загальна сума штрафів склала понад 105 млн грн

АМКУ та НАБУ викрили змову на закупівлях програмного забезпечення на майже 500 млн грн
Фото: pixabay.com

Що сталося. Антимонопольний комітет України виніс рішення у справі, що стосується антиконкурентних узгоджених дій кількох українських компаній та представництв іноземних суб'єктів господарювання в Україні. Йдеться про публічні закупівлі програмного забезпечення SAP на загальну суму майже 500 млн грн.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Деталі. Завдяки співпраці з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) Комітет встановив, що товариства  з обмеженою відповідальністю «Інфопульс Україна», «Сапран Україна», «САП Україна», «Бріг-Рітейл», «Агелес», «Беной» та дочірнє підприємство «Ітеллідженс» зі стовідсотковою іноземною інвестицією товариства «Ітеллідженс інтернешнл бізнес сервіс ГМБХ (Німеччина)» впродовж 2016-2019 років вчиняли змови під час закупівель.

З'ясовано, що ТОВ «САП УКРАЇНА» надавало спеціальний статус партнерам, завдяки якому у торгах та аукціонах могли брати участь лише компанії, що мають партнерські угоди.

Також про наявність спільних інтересів та взаємозв'язку між відповідачами, їхню обізнаність щодо дій одне одного та системність поведінки свідчать формальна участь компаній для забезпечення кворуму, підготовка одним учасником торгів документів для інших учасників торгів, погодження цінових пропозицій та інші обставини, які свідчать про узгодження поведінки під час підготовки та участі у торгах.

Комітет визнав це антиконкурентними узгодженими діями з метою спотворення результатів торгів. Згідно з Законом України «Про захист економічної конкуренції» штраф за це порушення може становити до 10% доходу від реалізації продукції компанії за рік, що передував року накладення штрафу.

Загальна сума штрафів склала понад 105 млн грн.

Бекграунд. Раніше АМКУ оштрафував lifecell за скаргою «Київстар» за поширення неправдивої та неточної інформації щодо лідерства у наданні послуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло