ОНОВЛЕНО: АМКУ оштрафував повʼязані з Roshen компанії на 280 млн грн

ОНОВЛЕНО: АМКУ оштрафував повʼязані з Roshen компанії на 280 млн грн

Штраф винесли за два порушення законодавства

ОНОВЛЕНО: АМКУ оштрафував повʼязані з Roshen компанії на 280 млн грн
фото: УНІАН

Що сталося. Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував групу компаній, пов’язаних з народним депутатом Петром Порошенком, на загальну суму 283,63 млн грн.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Деталі. Згідно з повідомленням, штраф винесли за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

Порушення полягали у:

  • необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та у жовтні 2020 року;
  • у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.

Зазначається, що під час розгляду справи, яка тривала півтора року, комітет встановив, що у 2018-2020 роках група була єдиним виробником патоки на території країни. Також комітет встановив, що група є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з частками 74,26 % (у 2018) та 96,79 % (у 2019).

ОНОВЛЕНО:

Підприємства з групи компаній Roshen називають безпідставним штраф Антимонопольного комітету у розмірі 283 млн грн і пов'язують його з політичним переслідуванням п'ятого президента України Петра Порошенка.

«Ми вважаємо, що дії АМКУ направлені виключно на політичне переслідування колишнього кінцевого бенефіціарного власника товариств, Порошенка Петра Олексійовича. Не випадково це рішення регулятора цілком співпадає у часі із новою політично мотивованою атакою правоохоронної системи на п’ятого президента України», – заявили компанії.

Виробники зазначають, що АМКУ не дослідив взаємозамінність патоки крохмальної кукурудзяної з іншими видами патоки, виробленої з іншої сировини (наприклад, пшениці), та зосередив свою увагу лише на продукції товариств.

Бекграунд. У 2020 Антимонопольний комітет вже відкрив справу проти Roshen. АМКУ знайшов ознаки зловживання монопольним становищем на ринку патоки.

У Roshen відповіли на обвинувачення АМКУ. Roshen заявляє, що не має ніякого стосунку до виробництва патоки й, відповідно, заперечує звинувачення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло