Танкери з СПГ, що прямували в Азію, розвернулися назад в Європу через зростання цін на газ

Танкери з СПГ, що прямували в Азію, розвернулися назад в Європу через зростання цін на газ

«Європейський газовий ринок просто прорвало», – коментують експерти

Танкери з СПГ, що прямували в Азію, розвернулися назад в Європу через зростання цін на газ
фото Pixaby

Танкери зі скрапленим природним газом (СПГ), що прямують до Азії, змінюють свої маршрути та повертають у бік Європи, де ціни на газ знову оновили рекордні максимуми, пише Інтерфакс з посиланням на Financial Times.

Спотова ціна газу в Європі вдень 21 грудня досягла 174,61 євро за МВт/год, тобто $2039 за тисячу кубометрів. Це абсолютний рекорд за всю історію торгів (колишній був зафіксований на початку жовтня 2021).

«Європейський газовий ринок просто прорвало, – сказав Кіран Роу з Platts. – Ціни на СПГ на будь-якому ринку світу зараз нижчі, ніж на головних європейських майданчиках».

За даними Platts, спред між цінами на газ у Європі та Азії виріс до історичного максимуму. Спотові ціни на ЗПГ у Європі становлять у середньому $48,5 за мільйон британських теплових одиниць (БТЕ) проти $41 за 1 млн БТЕ в Азії, тоді як у жовтні та листопаді азіатські контракти торгувалися з премією до європейських у розмірі приблизно $5 за 1 млн БТЕ.

«Спотові ціни на газ, що злетіли в Європі, спровокували рідкісні рухи вантажів», – зазначає аналітик ICIS Алекс Фролі.

Зокрема, два танкери з США, що прямували до Азії, змінили маршрути та взяли курс на європейські порти. Крім того, Австралія здійснить постачання СПГ до Європи вперше з 2009 року, каже аналітик.

За оцінкою засновника та голови глобального трейдера Gunvor Торбьорна Торнквіста, Європа в грудні може отримати 15-20 вантажів СПГ та стільки ж – у січні наступного року.

«Цінова політика в Європі явно спрямована на залучення великого обсягу СПГ, і він їй потрібен, – сказав Торнквіст. – Без цих поставок ситуація може стати дуже серйозною залежно від погоди. Запаси вже на низькому рівні, а до кінця зими можуть опуститись до винятково низьких».

Нагадаємо, Україна звинуватила «Газпром» у газовому шантажі Європи через відмову збільшити транзит.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло