Визначені 25 країн, які готові до нульового рівня викидів вуглецю – KPMG

Визначені 25 країн, які готові до нульового рівня викидів вуглецю – KPMG

До рейтингу потрапили 11 європейських країн

Визначені 25 країн, які готові до нульового рівня викидів вуглецю – KPMG
Фото: pixabay.com

Що сталося. За результатами індексу KPMG Net Zero Readiness Index (NZRI), визначені 25 країн, які готові до нульового рівня викидів вуглецю. До рейтингу потрапили 11 європейських країн, зокрема Польща та Угорщина.  

Джерело. Про це йдеться у пресрелізі KPMG. 

Деталі. Згідно з повідомленням, Норвегія очолила рейтинг. Зазначається, що частково це обумовлено наявністю приватних та державних інвестицій у відновлювану енергетику та електротранспорт по всій країні. 

Великобританія посіла друге місце, частково завдяки загальній підтримці ініціативи Net Zero з боку різних політичних сил та юридично підтриманим цілям, які дозволили провести відносно швидку декарбонізацію енергетичного сектору країни.

Зазначається, що Швеція, яка вважається амбітною в питаннях декарбонізації, посіла третє місце завдяки своїй підтримці кліматичної політики, «зеленої» енергетики та технологій у міжнародному масштабі.

Польща та Угорщина, країни Східної Європи, увійшли до топ 25 країн, які готові до нульового рівня викидів вуглецю. Проте, Польща отримала найнижчий бал в рейтингу серед країн Європи. Угорщина посіла 13-те місце в рейтингу частково завдяки тому, що значна частка електроенергії Угорщини виробляється за допомогою ядерної енергетики, розвивається сонячна енергетика та зростають обсяги використання електромобілів.

До переліку 25 країн, які готові до нульового рівня викидів вуглецю, також потрапили: Данія, Німеччина, Франція, Японія, Канада, Нова Зеландія, Італія, Південна Корея, Іспанія, Сінгапур, Чилі, Австралія, Бразилія, Китай, Малайзія, Аргентина, Мексика, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати.

Бекграунд. Учасники COP26 домовилися про максимальне скорочення викидів парникових газів до 2030 року. Підписаний документ став першою в історії кліматичною угодою, яка містить чіткий план зменшення використання вугілля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло