Intel довелося вибачатися перед владою Китаю, але цим компанія розгнівала владу США
При торгівлі з Китаєм можна легко опинитися між двоїх вогнів

Американська компанія Intel вибачилася перед партнерами та клієнтами в Китаї після того, як повідомила місцевим постачальникам, що не буде використовувати робочу силу або товари з китайського регіону Сіньцзян. Компанія вже видалила заяву, яка спричинила негативну реакцію, пише The Verge.
Багато країн, у тому числі США, обмежили міжнародну торгівлю з Сіньцзяном через утиски владою Китаю мусульманської меншини уйгурів у регіоні.
Раніше цього місяця США запровадили заборону на імпорт з Сіньцзяну, якщо компанії не зможуть довести, що товари були створені без використання примусової праці.
У своєму щорічному листі постачальникам Intel заявила, що «має» дотримуватися обмежень на торгівлю в Сіньцзяні, введених «кількома урядами», і «забезпечуватиме, щоб наш ланцюжок поставок не використовував робочої сили з регіону Сіньцзян». (Цю частину листа тепер видалено з веб-сайту Intel.)
Цей лист викликав негативну реакцію у Китаї. Лист став вірусним у китайських соцмережах, провідна китайська поп-зірка Каррі Ван, колишній посол Intel, розірвав зв'язки з фірмою («Національний інтерес перевищує все», – написав Ван у соцмережах), а націоналістичне видання Global Times звинуватило Intel – що компанія «кусає» руку, яка її годує».
На китайський ринок припадає чверть глобального доходу Intel або близько $20 млрд. На китайських підприємствах компанії працює понад 10 000 людей.
Розслідування New York Times у 2020 році показало, що чіпи виробництва Intel використовуються для живлення суперкомп'ютерів, з допомогою яких китайський уряд стежить за уйгурами.
У відповідь на цю негативну реакцію Intel у середу вибачилася. У листі, адресованому китайській громадськості та місцевим партнерам, Intel заявила, що обмежує торгівлю з Сіньцзяном лише як юридичну формальність, а не політичну заяву.
«Ми вибачаємося за проблеми, заподіяні нашим шановним китайським клієнтам, партнерам та громадськості», – йдеться в листі.
Тим часом США обурилися такою позицією.
Прес-секретар Білого дому Джен Псакі сказала, що «американські компанії ніколи не повинні відчувати необхідності вибачатися за те, що вони відстоюють основні права людини або виступають проти репресій».
Проблема Intel – це приклад того, як на американські технологічні компанії тиснуть з обох боків вимоги урядів США та Китаю. Є багато прикладів того, як американські компанії виконували нав'язливі китайські вимоги, щоб зберегти бізнес у країні. Вони варіюються від серйозних (наприклад коли Apple зберігає дані користувачів на серверах китайських державних компаній) до абсурдних, коли Amazon видаляє всі відгуки нижче п'яти зірок на книгу президента Китаю Сі Цзіньпіна. Вибачення Intel за дотримання законів США – не останній приклад такого тиску, що веде до лицемірної поведінки, пише видання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].