Бельгія до 2025 року закриє всі діючі атомні електростанції, але від атомної енергії не відмовиться

Бельгія до 2025 року закриє всі діючі атомні електростанції, але від атомної енергії не відмовиться

Міністри домовилися інвестувати в ядерну енергетику наступного покоління

Бельгія до 2025 року закриє всі діючі атомні електростанції, але від атомної енергії не відмовиться
фото DR

Днями уряд Бельгії заявив, що всі наявні в країні атомні електростанції будуть закриті до 2025 року. Але є застереження: влада продовжить інвестувати в новітні ядерні технології і, зокрема, у розробку модульних атомних реакторів, пише Deutsche Welle.

Питання з мирним атомом у Європі розколює суспільство та уряди країн союзу. Очолювана Німеччиною група країн категорично проти атомної енергетики на своїй території, тоді як Франція та країни колишнього Східного блоку підтримують будівництво нових атомних електростанцій.

У європейській пресі цими днями особливе напруження пристрастей на цю тему. Німеччина до кінця поточного року має зупинити три АЕС, а три останні наказано закрити до кінця наступного року.

Це рішення називають абсурдним в умовах енергетичної кризи в Європі, найсильнішої за десять років.

Більше того, недавно деякі з французьких АЕС були вимушено зупинені для незапланованого ремонту, що виключає постачання електрики партнерам ЄС. Європейські експерти з тривогою дивляться в найближче майбутнє, до чого влада Бельгії також змушена дослухатися, пише видання.

У Бельгії ще 2003 року було прийнято закон про вихід країни з атомної енергетики. На цьому сьогодні наполягають «зелені» у семипартійній коаліції влади країни.

За даними джерел, інші партії наполягають на продовженні функціонування двох нових реакторів. Проте більшістю голосів у четвер ухвалено рішення про закриття навіть нових реакторів до 2025 року.

Водночас, міністри домовилися інвестувати в «відновлювані та вуглецево-нейтральні джерела енергії», включаючи ядерну енергетику наступного покоління.

Під ядерною енергетикою наступного покоління маються на увазі інвестиції в нові модульні реактори меншого розміру, які генерують менше енергії та які легше локалізувати у разі будь-якої надзвичайної ситуації.

А поки Бельгія вже відмовляється від АЕС, в Польщі ще тільки збираються їх будувати. Нагадаємо, у Польщі підбирають локацію для будівництва першої в країні АЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло