У Польщі підбирають локацію для будівництва першої в країні АЕС

У Польщі підбирають локацію для будівництва першої в країні АЕС

Держкомпанія сподівається побудувати до 2040 року шість АЕС

У Польщі підбирають локацію для будівництва першої в країні АЕС
Polskie Elektrownie Jądrowe

Енергетика Польщі на 80 % залежить від електростанцій на викопному паливі, насамперед – на вугіллі. Через це у країни виник конфлікт із Брюсселем і це не той шлях, яким енергетика та економіка Польщі мають рухатися в майбутнє.

Найбільш здорове рішення в цій ситуації полягає в будівництві атомних електростанцій на час перехідного періоду до генерації електрики з відновлюваних джерел, вважає влада.

Державна компанія Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) повідомила, що після вивчення 92 потенційних ділянок на території країни було відібрано дві з найкращими перспективами для будівництва першої в Польщі атомної електростанції, пише 3DNews з посиланням на World Nuclear News.

Загалом компанія сподівається побудувати до 2040 року шість АЕС, що дасть змогу не лише забезпечити свої потреби, а й виробляти експорт електроенергії. Згідно з недавнім опитуванням, на яке посилається PEJ, 74% населення підтримують будівництво атомних електростанцій у Польщі.

Вивчення потенційних місць для будівництва ядерних об'єктів велося за максимально повним списком критеріїв, включаючи опитування місцевих жителів та з урахуванням природоохоронної програми Natura 2000 Євросоюзу. Серед двох відібраних майданчиків опинилися приморські міста – Лубятово-Копалино та Хочево поблизу балтійського узбережжя у Поморському воєводстві.

Опитування серед місцевих жителів показало високу підтримку проекту – на рівні 63%.

Водночас у Польщі почали укладатися попередні домовленості про можливе будівництво перших у Європі малих модульних реакторів. Це можуть бути американські реактори компанії NuScale чи японські BWRX-300. Водночас, остаточних домовленостей ще немає, зазначає видання.

Також стало відомо, що США розгортатимутьв Україні технологію малих модульних реакторів NuScale. Ця технологія допоможе замінити старі електростанції на викопному паливі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло