Коронавірус може поширюватися по всьому організму і залишатися там місяцями – дослідження

Коронавірус може поширюватися по всьому організму і залишатися там місяцями – дослідження

Це стосується навіть тих, хто перехворів у безсимптомній формі

Коронавірус може поширюватися по всьому організму і залишатися там місяцями – дослідження
фото Pixaby

За кілька днів після появи перших симптомів коронавірус SARS-CoV-2 може поширитися у всьому організмі, потрапивши у серце, мозок та інші органи, показало дослідження, опубліковане у науковому журналі Nature. Існує ймовірність, що вірус може зберігатися протягом кількох місяців, стверджцють вчені, пише Bloomberg.

Висновок про те, що патоген здатний розмножуватися за межами дихальних шляхів та інфікувати інші клітини, зробили вчені NIH (Національні інститути охорони здоров'я США). В основу аналізу було взято зразки після розтину 44 пацієнтів, які померли від COVID-19 ще в перший рік пандемії у США.

Як вказано в доповіді,  РНК вірусу залишалася у кількох ділянках, включаючи окремі ділянки мозку, до 7,5 місяців після першої появи симптомів. Вчені вважають, що вірус може поширюватися по організму, зокрема, у пацієнтів з легкою або безсимптомною формою захворювання на ковід незалежно від їх віку.

«Ця доповідь проливає світло на запитання, як коронавірус впливає на органи, і може допомогти пояснити, чому навіть пацієнти, які перенесли захворювання у легкій чи безсимптомній формі, стикаються з довгостроковими симптомами», – наводить Bloomberg слова одного з експертів, який проводив дослідження з постковідного синдрому.

Суперечки навколо потенційної здатності коронавірусу заражати інші клітини органів тривають. Навантаження на органи за межами дихальної системи, а також терміни відновлення від слідів коронавірусу не вивчені достатньою мірою, зізнаються автори доповіді. За їх словами, однією з можливих причин менш ефективної інактивації поза дихальними шляхами є слабка імунна відповідь.

Нагадаємо, глава ВООЗ вважає, що ревакцинація 3-ою і 4-ою дозами погіршить пандемію, а не зупинить її.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло