Китайські вчені розробили програму-«прокурора», що працює на штучному інтелекті

Китайські вчені розробили програму-«прокурора», що працює на штучному інтелекті

АІ-прокурор приймає рішення про пред'явлення звинувачення з точністю в 97%

Китайські вчені розробили програму-«прокурора», що працює на штучному інтелекті
фото Shutterstock

Вчені з Китайської академії наук створили штучний інтелект (АІ), що виконує функції прокурора і може оцінити наявність складу злочину за такими поширеними правопорушеннями, як крадіжки, шахрайство з кредитними картками та небезпечне водіння, та висунути звинувачення. Про це пише South China Morning Post, на яке посилається Коммерсант.

Систему було розроблено та протестовано на даних прокуратури шанхайського району Пудун – її навчали на 17 000 справ, заведених у період з 2015 по 2020 рік. Газета пише, що на підставі словесних описів обставин того, що сталося, АІ-прокурор приймав рішення про необхідність пред'явлення звинувачення з точністю в 97%.

За словами голови лабораторії по роботі з великими даними Китайської академії наук Ши Єна, який очолював проект, така програма зі штучним інтелектом може бути завантажена на звичайний комп'ютер та звільнить прокурорів від простих та масових справ, дозволивши сконцентруватися на складних випадках.

Водночас критики такої системи ставлять питання про те, хто нестиме відповідальність за неправильні рішення.

Це не перший проект із застосування штучного інтелекту в судовій та правоохоронній системі. Так, у Нью-Йорку тестують АІ, який, аналізуючи різні ризики, рекомендує бажаний запобіжний захід для осіб, які перебувають під слідством.

Нагадаємо, в Китаї розгорнули17 із 20 зон для масштабних експериментів зі штучним інтелектом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло