Китай анонсував ще три місії на Місяць протягом 10 років

Китай анонсував ще три місії на Місяць протягом 10 років

Місії стануть підготовкою для будівництва на Місяці спільно з Росією дослідницької станції

Китай анонсував ще три місії на Місяць протягом 10 років
фото Pixaby

Китай схвалив четвертий етап програми дослідження місячної поверхні для підготовки до будівництва спільної наукової російсько-китайської станції на Місяці, в ході якої до неї вирушать три місії, повідомив заступник голови Китайського національного космічного управління (CNSA) У Яньхуа, передає Інтерфакс.

За словами Яньхуа, в рамках четвертого етапу програми КНР з дослідження Місяця «Чаньє» протягом наступних десяти років до земного супутника буде відправлено три місії.

«Основне завдання цих трьох місій – зробити так, щоб Китай вийшов вперед в освоєнні Місяця. Ми також готуємося до співпраці з Росією у створенні базової моделі місячної дослідницької станції, щоб ефективніше досліджувати місячне середовище і ресурси, що знаходяться там. У тому числі способи їх мирного використання та розробки», – заявив заступник голови CNSA в інтерв'ю центральному телебаченню КНР.

За планом, спочатку до Південного полюса Місяця, де в майбутньому планується створення спільної російсько-китайської станції, відправиться автоматична міжпланетна станція «Чаньє-7», потім буде відправлено зонд «Чаньє-6», оскільки він, на відміну від «Чаньє-7», здатний самостійно повернутися на Землю після того, як забере зібрані 7 місією зразки грунту. Останньою в рамках четвертого етапу вирушить місія «Чаньє-8», в рамках якої на Місяці буде розгорнуто базову модель місячної станції.

Програма КНР із дослідження місячної поверхні стартувала восени 2007 року. На першому етапі програми до Місяця було відправлено зонд «Чаньє-1», який протягом двох років збирав дані про природний супутник Землі, перебуваючи на його орбіті.

За результатами місії Китай отримав понад один терабайт даних, у тому числі знімки поверхні з роздільною здатністю в 7 метрів. Запущений у 2010 році «Чаньє-2» доповнив зібрані своїм попередником дані, дозволивши Китаю на їх основі створити топографічну карту Місяця.

У ході другого етапу програми, на Місяць для збору даних було доставлено два ровери – «Юйту-1» (у 2013 році) та «Юйту-2» (у 2019 році), що зробило Китай третьою країною в історії космонавтики, що здійснила м'яку посадку місяцехода на місячній поверхні.

Третій етап програми стартував у 2020-му році. До Місяця було відправлено зонд «Чаньє-5», який, здійснивши м'яку посадку на його поверхні, зібрав зразок грунту та самостійно повернувся на Землю, щоб передати матеріал науково-дослідним центрам Китаю.

9 березня у «Роскосмосі» повідомили, що Росія та Китай підписали меморандум про створення міжнародної наукової місячної станції.

Будівництво станції розпочнеться у 2026 році, завершити його планується до 2035 року.

Між тим напередодні стало відомо, що китайська космічна станція двічі мало не зіткнулася з супутниками Ілона Маска.

Загалом 2021-й був надзвичайно насичений «космічними» подіями. Mind пропонує згадати дев'ять найзначніших із них у матеріалі «Рік історичних запусків: топ-9 космічних досягнень 2021-го».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло