Дуров розкритикував WhatsApp та інші месенджери, які начебто перевіряють спецслужби США

Дуров розкритикував WhatsApp та інші месенджери, які начебто перевіряють спецслужби США

Він вважає, що американські месенджери всі мають бекдори – лазівки для перевірки

Дуров розкритикував WhatsApp та інші месенджери, які начебто перевіряють спецслужби США
фото DR

Раніше на цьому тижні засновник месенджера Signal Моксі Марлінспайк заявив, що репутація Telegram з точки зору кібербезпеки сильно перебільшена, додавши, що безпечнішими в цьому сенсі є WhatsApp та Messenger компанії Meta (Facebook).

Зі свого боку із критикою на адресу американських месенджерів на своєму каналі в Telegram виступив Павло Дуров.

У своєму зверненні засновник Telegram звернув увагу на опублікований минулого місяця звіт ФБР, в якому йдеться про те, до яких категорій даних надають доступ спецслужбам різні месенджери. Він зазначив, що Telegram дотримується обіцянок зберігати в таємниці дані користувача, тоді як «інші програми, такі як WhatsApp, передають дані користувачів в режимі онлайн третім особам і, незважаючи на свої численні заяви про «шифрування E2E», можуть розкривати вміст повідомлень».

Причина того, що багато месенджерів не можуть гарантувати високий рівень конфіденційності, на думку Дурова, полягає в тому, що їхні розробники живуть у США, де їм доводиться таємно інтегрувати бекдори у свою продукцію на вимогу американської влади.

При цьому зазначається, що у багатьох випадках спецслужби можуть отримати доступ до інформації користувачів навіть без судового запиту, а деякі нібито безпечні месенджери, такі як Anom та Signal,  з самого початку, за словами Дурова, фінансувалися урядовими агентствами.

«Протягом багатьох років Агентство національної безпеки (АНБ) стежить за тим, щоб міжнародні стандарти шифрування відповідали тому, що може розшифрувати АНБ, а решта підходів до питання шифрування позначалася як «нестандартні» або «доморощені», – пише він у своєму Telegram-каналі.

Дуров наголошує, що АНБ через своїх довірених осіб у промисловості шифрування цілеспрямовано нав'язує недосконалі стандарти шифрування для всього світу, застерігаючи від «впровадження власного шифрування».

«Не дивно, що американські конкуренти, такі як WhatsApp, страждають від бекдорів – навмисно закладених лазівок у системі безпеки, які уряди (і будь-хто інший) можуть використовувати для зламування смартфонів та отримання доступу до конфіденційної інформації», – заявив Павло Дуров.

Нагадаємо, криптовалюта Toncoin подорожчала на 50% після коментаря Павла Дурова.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло