Китай увів в експлуатацію найбільшу морську вітрову електростанцію

Китай увів в експлуатацію найбільшу морську вітрову електростанцію

Вона постачатиме 2,2 млрд кВт/год електрики щороку. Цієї енергії вистачить на 900 000 домогосподарств

Китай увів в експлуатацію найбільшу морську вітрову електростанцію
фото DR

З 25 грудня електроенергія, отримана з морського вітру турбінами станції «Цидун» у китайській провінції Цзянсу, почала надходити підводними кабелями в єдину енергомережу країни. Потужність станції – 802 МВт, вона складається з трьох парків, що займають загальну площу 114,5 кв. км, і включає 134 вітрові турбіни різних моделей.

Першу турбіну станції «Цзянсу Цидун» встановили у лютому цього року, останню – на початку грудня. Весь проект вартістю $2,26 млрд був розроблений двома компаніями: Jiangsu Huawei Wind Power та Qidong Hua Er Rui Wind Power Technology, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Electrek.

«Цзянсу Цидун почне постачати близько 2,2 млрд кВт/год електрики щороку. Цієї кількості енергії вистачить на 900 000 домогосподарств.

На початок грудня сумарна потужність усіх вітрових станцій Китаю досягла 12 ГВт. За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (IEA), загальна потужність установок вітрової та сонячної енергії КНР досягне 1200 ГВт до 2026 року. Тобто мету вийти на 1200 ГВт буде досягнуто на чотири роки раніше, ніж у п'ятирічному плані країни.

За оцінками IEA, таке випередження графіка – результат довгострокових договорів, покращеної інтеграції з енергомережею і конкурентних цін на вітрову і сонячну енергію проти вугільної.

Цієї осені важливої позначки досягла і сонячна енергія КНР. Судячи зі звіту китайських аналітиків, енергія сонця на внутрішньому ринку вперше стала конкурувати на рівних проти ціни вугілля.

Також зі звіту випливає, що електрика, що виробляється тільки сонячними панелями та накопичується станціями зберігання енергії (без урахування офшорної вітроенергетики), до 2050 року забезпечить половину енергопотреб Китаю.

Нещодавно першу електроенергію дали вітряки морської вітрової станції Hornsea 2, розташованої біля берегів Британії. На повну потужність вона почне працювати наступного року і тоді стане найбільшою у світі серед офшорних вітрових електростанцій – зможе забезпечити чистою енергією понад 1,3 млн будинків.

Нагадаємо, тим часом канадський інвестор демонтував сонячну електростанцію в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло