Росія готує угоду з Китаєм щодо будівництва нового газопроводу «Сила Сибіру-2»

Росія готує угоду з Китаєм щодо будівництва нового газопроводу «Сила Сибіру-2»

Щороку по запланованій газовій трубі транспортуватиметься близько 50 млрд куб. м.

Росія готує угоду з Китаєм щодо будівництва нового газопроводу 	«Сила Сибіру-2»
Фото: REUTERS

Що сталося. Росія та Китай перебувають на стадії укладання угоди з питання будівництва нового газопроводу Сила Сибіру-2.

Джерело. Про це повідомляє The Telegraph.

Що це означає. Зазначається, що президент Росії Володимир Путін та його китайський колега Сі Цзіньпін завершують угоду про подвоєння російського експорту газу до Китаю. Тобто щороку по запланованому газопроводу «Сила Сибіру-2» транспортуватиметься близько 50 млрд куб. м.

Оскільки в останні місяці Європу охопило занепокоєння через «Північний потік-2» та зростання цін на газ, відповідні плани Путіна залишилися майже без уваги.

Коментар. «Якщо угоду підпишуть, і газопровід збудують, Росія зможе продавати газ з тих же родовищ, які обслуговують Захід, і ця диверсифікація надасть їй додаткові важелі впливу», – попереджає олова російської азійської ради Олександр Габуєв.

Деталі. Енергетичні зв'язки Китаю та Росії останніми роками поглиблюються. Оскільки Китай намагається зменшити свою залежність від вугілля, потреба країни у природному газі зростає. Водночас Росія намагається диверсифікувати свою діяльність у порівнянні з Європою, де майбутнє природного газу є невизначеним, оскільки континент прагне скоротити залежність від викопного палива, йдеться у статті.

The Telegraph пише, що газопровід Сила Сибіру-2 обговорювався багато років, але отримав новий імпульс на тлі напруженості у відносинах з ЄС.

Згідно з повідомленнями, Путін і Сі обговорили трубопровід під час телефонної розмови 15 грудня, після цього російський президент приймав Ухнаагійна Хюрелсуха, президента Монголії, через яку проходитиме трубопровід.

«Оскільки угода про постачання газу існуючим трубопроводом була підписана невдовзі після зимових Олімпійських ігор у Росії в 2014 році, ігри в Пекіні в лютому цього року можуть знову стати каталізатором угоди», – йдеться у матеріалі.

Бекграунд. Потенційна угода щодо нового газопроводу планується на тлі глобальної нестачі поставок газу, яка підняла ціну газу до рекордного рівня та спричинила різке підвищення тарифів на електроенергію для населення та підприємств у Великобританії та Європі.

Через це США на третину збільшили експорт газу до Європи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло