США на третину збільшили експорт газу до Європи

США на третину збільшили експорт газу до Європи

Зростання експорту газу зумовлене енергетичною кризою

США на третину збільшили експорт газу до Європи
Фото: pixabay.com

Що сталося. Кількість вантажів природного газу США, що прямують до європейських портів, зросла на одну третину через енергетичну кризу.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg.

Деталі. Згідно з повідомленням, 20 танкерів з американським газом прямували до Європи, у порівнянні з 15 за день до Різдва (25 грудня – Mind). Ще 14 суден прямували в тому ж напрямку в очікуванні остаточних розпоряджень.

Зазначається, що європейські ціни на газ падали чотири дні поспіль через очікування американського постачання. Однак навіть після спаду ціни на паливо все ще в десять разів вищі, ніж торік.

Бекграунд. Нагадаємо, що 21 грудня ціни на газ у Європі перетнули рекордні $2000 за тисячу кубометрів. Однак 24 грудня посилений вітер підвищив вироблення вітряної генерації й обвалив ціни на газ у Європі на третину від історичного максимуму.

Також нещодавно «Газпром» звинуватив Західну Європу в дефіциті газу в ЄС. Представник компанії пояснив дефіцит відсутністю європейських заявок на постачання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло