Продажі автомобілів у КНР у 2021 році зросли на 4,4% шляхом реалізації електромобілів

Продажі автомобілів у КНР у 2021 році зросли на 4,4% шляхом реалізації електромобілів

Раніше продажі знижувалися три роки поспіль

Продажі автомобілів у КНР у 2021 році зросли на 4,4% шляхом реалізації електромобілів
Фото: pixabay.com

Що сталося. Роздрібні продажі пасажирських автомобілів у Китаї за підсумками 2021 року збільшилися на 4,4% і досягли 20 млн.

Джерело. Про це повідомляє Green Deal з посиланням на повідомлення Китайської асоціації пасажирських автомобілів (China Passenger Car Association, CPCA).

Деталі. Згідно з повідомленням, до цього продажі знижувалися три роки поспіль. 

Підйому найбільшого світового авторинку минулого року сприяло зростання продажів автомобілів на нових джерелах енергії (NEV) до майже трьох млн. При цьому стримувальними факторами виступали глобальний дефіцит чіпів та призупинення роботи підприємств через спалахи захворюваності COVID-19.

За даними CPCA, в четвертому кварталі реалізація машин у КНР впала на 11,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. У тому числі в грудні показник знизився на 7,7% – до 2,14 млн, проте продажі NEV підскочили і склали 475 000.

Також асоціація повідомила, що американська Tesla минулого місяця продала 70 847 випущених у Китаї електромобілів. Китайська BYD залишилася лідером з продажу NEV у країні – 93 338 машин.

Крім того, CPCA прогнозує, що у 2022 році продажі NEV можуть досягти шести млн автомобілів.

Бекграунд. Нагадаємо, що електромобілі й гібриди зайняли 26% автомобільного ринку Євросоюзу. В цьому сегменті безперечним лідером залишаються електромобілі Tesla.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло