Електромобілі й гібриди зайняли 26% автомобільного ринку Євросоюзу: ТОП-10 лідерів

Електромобілі й гібриди зайняли 26% автомобільного ринку Євросоюзу: ТОП-10 лідерів

У цьому сегменті безперечним лідером залишаються електромобілі Tesla

Електромобілі й гібриди зайняли 26% автомобільного ринку Євросоюзу: ТОП-10 лідерів
фото DR

Ринок легкових автомобілів у ЄС переживає не найкращі часи через дефіцит напівпровідників. Проте продажі електромобілів всіх варіантів, включаючи моделі на водні та гібриди з можливістю зовнішньої зарядки, продовжують зростати. У цьому сегменті безперечним лідером залишається продукція Tesla, пише insideevs.com, на яке посилається 3DNews.

За даними JATO Dynamics, у листопаді цього року загальний обсяг ринку легкового транспорту ЄС зменшився на 18 % до 855 281 машин порівняно з аналогічним місяцем минулого року.

У свою чергу, у листопаді 2020 року спостерігався спад на 29% порівняно з тим самим місяцем 2019 року .

Проте електромобілі у Європі продаються дуже добре. Частка реєстрацій машин з можливістю зовнішньої електричної підзарядки склала цього місяця 26% – регулятори внесли до баз 217 709 електромобілів, включаючи оснащені портами зарядки гібриди та більш екзотичні види електротранспорту.

Електромобілі й гібриди зайняли 26% автомобільного ринку Євросоюзу: ТОП-10 лідерів

На думку експертів, стабільне зростання попиту на електромобілі частково пояснюється зростанням інтересу населення до цього виду автомобілів, частково ініціативами урядів і виробників, які стимулюють перехід на нові види транспорту.

Безумовним лідером продажів стала Tesla Model 3 – загалом продано 10739 машин. Порівняно з аналогічним місяцем минулого року кількість реєстрацій моделі зросла на 119%, у загальному рейтингу автомобілів з усіма типами двигунів вона займає 12 місце.

Друге місце займає Renault ZOE (8658 машин, друге місце в рейтингу електромобілів і 21 – у загальному заліку автомобілів).

Третє – Dacia Spring (5746, 39 місце відповідно).

Четверте, п'яте та шосте місця відповідно посіли Tesla Model Y, Skoda Enyaq iV та Volkswagen ID.4, сьоме та восьме – Hyundai Ioniq 5 та Ford Mustang Mach-E.

Серед гібридів із можливістю зовнішньої підзарядки в трійку увійшли Peugeot 3008 (3855), Volvo XC40 та Ford Kuga (у США продається як Ford Escape).

Між тим стало відомо, що берлінський завод Tesla може зіткнутися з проблемами водопостачання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло