Як зміни клімату вплинуть на світовий ВВП та про інші ризики на 10 років для економіки від ВЕФ

Як зміни клімату вплинуть на світовий ВВП та про інші ризики на 10 років для економіки від ВЕФ

Загроза зростання розриву між багатими і бідними – один із найголовніших ризиків

Як зміни клімату вплинуть на світовий ВВП та про інші ризики на 10 років для економіки від ВЕФ
фото DR

Основні глобальні ризики на найближчі 10 років пов'язані зі зміною клімату. Про це йдеться в доповіді Global Risks Report 2022, опублікованій на сайті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), пише Forbes.

На думку аналітиків ВЕФ, основним приводом для занепокоєння у довгостроковій перспективі буде нездатність світової спільноти зупинити кліматичні зміни, які призведуть до екстремальних погодних явищ та скорочення біологічної різноманітності.

«Нездатність вжити заходів у зв'язку зі зміною клімату може призвести до скорочення світового ВВП на одну шосту», – зазначив у доповіді головний спеціаліст з ризиків страхової групи Zurich Insurance Group Пітер Гігер. Зобов'язання, прийняті в ході останньої кліматичної конференції ООН у Глазго, на його думку, є недостатніми для досягнення мети з обмеження зростання температур до 1,5°C.

Деякі глобальні ризики вийшли на перший план під час пандемії коронавірусу. Більше за інших, згідно з доповіддю ВЕФ, зріс ризик соціального розшарування. Якщо подивитися на верхні 20% найбагатших людей у світі, то за останні кілька років вони змогли відновити близько половини своїх втрат; якщо ж подивитися на нижні 20%, на найбідніших 20% у світі, то вони втратили ще 5% своїх доходів», – зазначила в інтерв'ю Bloomberg Television керуючий директор ВЕФ Саадія Західі.

Загроза зростання соціального розриву – один з головних ризиків на найближчі 10 років і поступається він лише зміні клімату та його наслідкам для людини та довкілля, випливає з доповіді ВЕФ.

У короткостроковій перспективі (наступні два роки) до цих побоювань додаються ризики поширення інфекційних захворювань, погіршення ситуації з психічним здоров'ям та проблеми із заробітком.

До середньострокових ризиків відносяться також боргова криза та геоекономічні протистояння.

У зв'язку з названими у доповіді побоюваннями переважна більшість опитаних ВЕФ експертів (89%) характеризують глобальні короткострокові перспективи як нестабільні, нерівні або «дедалі більш катастрофічні».

84% респондентів налаштовані песимістично і або стурбовані, або стривожені щодо майбутнього.

І лише 11% аналітиків очікують прискорення темпів відновлення глобальної економіки до 2024 року.

Нагадаємо, Bloomberg назвав 10 найбільших економічних ризиків 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло