Житловий хмарочос у Сан-Франциско нахилився на 66 см, і будівля продовжує хилитися

Житловий хмарочос у Сан-Франциско нахилився на 66 см, і будівля продовжує хилитися

Інженери сподіваються з допомогою дорогих ремонтних робіт врятувати ситуацію

Житловий хмарочос у Сан-Франциско нахилився на 66 см, і будівля продовжує хилитися
фото Vanguard

Житловий хмарочос Millennium Tower із квартирами класу люкс у Сан-Франциско опускається та відхиляється від центральної осі. З моменту спорудження в 2006 році він нахилився вже на 66 см, і зупинити цей процес поки що не вдається, незважаючи на ремонтні роботи вартістю $100 млн, повідомляє NBC, на яке посилається Коммерсант.

Інженерні служби, що проводять роботи з укріплення фундаменту, повідомляють, що будівля крениться на 7,5 см на рік.

Перші апартаменти у Millennium Tower почали продавати у 2009 році. Хмарочос, збудований у фінансовому центрі Сан-Франциско, був розрекламований як найвища житлова будівля у місті з великим басейном, винним льохом та іншими зручностями, і квартири в ньому швидко розкупили багаті люди, включаючи спортсменів, художників та співробітників Google.

Будинки такого роду зазвичай довго осідають, і, згідно з будівельною документацією, Millennium Tower мала опуститися максимум на 14 см до 2028 року. Проте вже до 2009 року, тобто за три роки з моменту побудови, хмарочос осів на 40 см.

При цьому осідає будівля нерівномірно і поступово крениться в один бік. Особливо активно вона осідала і кренилася минулого року, коли власники будівлі розгорнули роботи зі зміцнення фундаменту. Під час робіт хмарочос осів на 10 см і нахилився на 5 см.

Мешканці будівлі дізналися про проблему, лише коли розпочалися ремонтні роботи. Багато хто з них подав позови з вимогою компенсації, оскільки їхні квартири (а деякі з яких були куплені за $5 млн) тепер не варті нічого.

Тим часом інженери попереджають, що якщо крен розвиватиметься такими ж темпами, дуже скоро буде досягнуто максимального показника 100 см, коли внутрішні системи будівлі, включаючи каналізацію, водогін та ліфти, просто відмовлять.

Інженери наполягають на тому, що необхідно максимально швидко встановити на основі будівлі 18 сталевих опор, які допоможуть зупинити рух хмарочоса.

На даний момент фахівці впевнені, що жити в Millennium Tower поки що безпечно.

Раніше повідомлялося, що в Китаї нахилився один із найвищих хмарочосів, з нього евакуювали всіх людей.

Також стало відомо, що на тлі цієї новини Китай заборонив будівництво дуже високих хмарочосів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло