В США зареєстрували найменшу кількість нових патентів за 10 років

В США зареєстрували найменшу кількість нових патентів за 10 років

Найбільше патентів за 2021 рік отримала американська IBM

В США зареєстрували найменшу кількість нових патентів за 10 років
фото DR

У 2021 році кількість зареєстрованих у США патентів на різні технології знизилася на 7,5% порівняно з показником попереднього року і склала 327 300, випливає із даних IFI Claims Patent Services, пише РБК.

Загальна кількість заявок на патенти становила 410 000, що на 1% нижче, ніж у 2020-му. Кількість зареєстрованих патентів знижується другий рік поспіль, але падіння 2021 року виявилося найзначнішим за останні десять років, зазначається в повідомленні IFI Claims Patent Services.

Основна частина патентів, зареєстрованих у США, припадала на місцеві компанії (45,8%), а також структури з Японії (14,4%), Південної Кореї (6,5%) та Китаю (6,3%). Причому лише китайські фірми цього показника минулого року зросли (на 10%).

Найбільше патентів за 2021 рік отримали американська IBM (понад 8600), південнокорейська Samsung (6400), японська Canon (3000), тайванська TSMC (2800), китайська Huawei (2770), а також американські Intel (2600) та Apple (2500).

Серед патентованих технологій лідерами були цифрова обробка даних, передача цифрової інформації, напівпровідники, бездротові мережі зв'язку,  машинне та глибоке навчання, квантові комп'ютери, комп'ютерні системи, що базуються на біологічних моделях).

Також спостерігалося зростання, хоча й набагато повільніше (3%), числа патентів, пов'язаних із розпізнаванням даних.

За останні п'ять років найшвидшими категоріями були:

  • комп'ютерні моделі, засновані на біологічних моделях;
  • інновації у сфері сільськогосподарських культур;
  • електричні курильні пристрої;
  • машинне навчання;
  • квантові комп'ютери та комп'ютерні системи, засновані на квантово-механічних явищах;
  • спеціальні можливості, пов'язані з бурінням ґрунту для видобутку нафти, газу чи води та ін.

Нагадаємо, Samsung запатентувала розумний годинник з екраном, який розтягується.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло