«Укргазвидобування» отримало додаткові 67 млн куб. м газу через впровадження капілярних систем
Застосування технології планують розширювати у 2022 році

Що сталося. АТ «Укргазвидобування» у 2021 році застосувало на 75 свердловинах технологію капілярних систем, яка інтенсифікує видобуток газу на складних свердловинах, схильних до накопичення рідини.
Джерело. Про це повідомила пресслужба компанії.
Що це означає. Згідно з повідомленням, завдяки впровадженню нової технології вдалося збільшити видобуток газу на старих свердловинах на 67 млн куб. м та відповідно зменшити виробничо-технологічні втрати.
Коментар. «З огляду на позитивні результати впровадження цієї технології в 2021 році, ми плануємо розширювати програму її застосування. Попередній план на 2022 рік – збільшити кількість операцій до 232», – зазначив в. о. гендиректора підприємства Олег Толмачев.
Деталі. Зазначається, що середня окупність встановлення капілярної системи на свердловині складає до одного року. Проте є приклади, коли окупність склала менше місяця – зокрема, на свердловині №100 Західно-Солохівського родовища в Полтавській області.
На свердловинах Битків-Бабчинського родовища, що на Івано-Франківщині завдяки застосуванню капілярних систем добовий дебіт зріс більш ніж на 40%, або на 70 000 куб. м газу.
Бекграунд. Раніше «Укргазвидобування» відкрило нове родовище з п'ятьма млрд куб. м газу. Перша відкрита свердловина забезпечує 239 000 кубометрів газу на добу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].