«Укргазвидобування» отримало додаткові 67 млн куб. м газу через впровадження капілярних систем

«Укргазвидобування» отримало додаткові 67 млн куб. м газу через впровадження капілярних систем

Застосування технології планують розширювати у 2022 році

«Укргазвидобування» отримало додаткові 67 млн куб. м газу через впровадження капілярних систем
Фото: pixabay.com

Що сталося. АТ «Укргазвидобування» у 2021 році застосувало на 75 свердловинах технологію капілярних систем, яка інтенсифікує видобуток газу на складних свердловинах, схильних до накопичення рідини.

Джерело. Про це повідомила пресслужба компанії.

Що це означає. Згідно з повідомленням, завдяки впровадженню нової технології вдалося збільшити видобуток газу на старих свердловинах на 67 млн куб. м та відповідно зменшити виробничо-технологічні втрати.

Коментар. «З огляду на позитивні результати впровадження цієї технології в 2021 році, ми плануємо розширювати програму її застосування. Попередній план на 2022 рік – збільшити кількість операцій до 232», – зазначив в. о. гендиректора підприємства Олег Толмачев.

Деталі. Зазначається, що середня окупність встановлення капілярної системи на свердловині складає до одного року. Проте є приклади, коли окупність склала менше місяця – зокрема, на свердловині №100 Західно-Солохівського родовища в Полтавській області.

На свердловинах Битків-Бабчинського родовища, що на Івано-Франківщині завдяки застосуванню капілярних систем добовий дебіт зріс більш ніж на 40%, або на 70 000 куб. м газу.

Бекграунд. Раніше «Укргазвидобування» відкрило нове родовище з п'ятьма млрд куб. м газу. Перша відкрита свердловина забезпечує 239 000 кубометрів газу на добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло