Скасували деякі стандарти групи ГОСТ у сфері зерна та зернопродуктів

Скасували деякі стандарти групи ГОСТ у сфері зерна та зернопродуктів

Зернова спільнота Європейської Бізнес Асоціації стурбована ситуацією, що склалася у зв'язку з цим

Скасували деякі стандарти групи ГОСТ у сфері зерна та зернопродуктів
Фото: pixabay.com

Що сталося. З 1 січня 2022 року в Україні скасували деякі стандарти групи ГОСТ у сфері зерна та зернопродуктів.

Джерело. Про це йшлося в пресрелізі зернової спільноти Європейської Бізнес Асоціації.

Деталі. Зазначається, що дія скасованих стандартів була припинена від 9 грудня 2014 року на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів. Однак згідно з наказами ДП «УкрНДНЦ», дію деяких стандартів поновили до 1 січня 2022 року, аби ринок мав стандарти для роботи.

Більшість стандартів у цій сфері застосовують для визначення порядку та методології здійснення контролю якості у сфері заготівлі, зберігання, перероблення, транспортування та експорту зерна. За методиками цих стандартів визначаються основні та класоутворюючі показники якості зерна на зернові культури, що виробляють в Україні.

Згідно з повідомленням, наразі серед чинних в Україні державних стандартів, гармонізованих з міжнародними стандартами та стандартами ЄС, відсутні будь-які методики, які можна застосувати на заміну зазначених стандартів групи ГОСТ.

«Зернова бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації стурбована ситуацією, що склалася у зв'язку з цим. Підприємства, які здійснюють зберігання зерна, повинні знати та погодити з власниками зерна, за якими нормативними документами будуть визначатися показники якості», – йдеться в повідомленні.

Наголошується на важливості вживання необхідних заходів з метою вирішення зазначеної ситуації. Зокрема, надати інформацію про нормативні документи, якими замінять скасовані стандарти групи ГОСТ.

Крім того, ініціювати термінове продовження дії стандартів групи ГОСТ шляхом прийняття відповідних рішень ДП «УкрНДНЦ» до моменту набрання чинності нормативними документами, що будуть введені в дію на заміну скасованим.

Бекграунд. Раніше Україна збільшила експорт зерна з початку маркетингового сезону на 23,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло