«Choose France»: ініціатива Макрона дозволить залучити 4 млрд євро для французьких підприємств

«Choose France»: ініціатива Макрона дозволить залучити 4 млрд євро для французьких підприємств

Eastman вкладе 850 млн євро у будівництво заводу з переробки пластику, створивши 350 робочих місць

«Choose France»: ініціатива Макрона дозволить залучити 4 млрд євро для французьких підприємств
фото Shutterstock

Понад 4 млрд євро прямих іноземних інвестицій в економіку Франції в рамках двох десятків великих проектів зарубіжних компаній, створення понад 10 000  нових робочих місць. Такими є підсумки міжнародного інвестиційного форуму «Choose France» (вибрати Францію), який пройшов 17 січня вже вп'яте з ініціативи президента Еммануеля Макрона, передає RFI.

Щорічна зустріч керівників великих закордонних компаній, що працюють у Франції, цього року відбулася за три місяці до виборів президента.

Інвестиційний форум Choose France був задуманий Макроном після його приходу на пост президента п'ять років тому і проводиться регулярно з 2018 року. На цій зустрічі керівників великих зарубіжних компаній, які працюють у Франції та вкладають кошти в її економіку, традиційно оголошують про нові значущі інвестиційні проекти.

Усі попередні роки форум «Вибрати Францію» урочисто проходив у Версальському палаці. Цього разу через пандемію зустріч скасували, а захід пройшов у віртуальному форматі.

В адміністрації президента оголосили про нові великі інвестиційні проекти – число 21 на загальну суму понад 4 млрд євро. Ці вкладення іноземних інвесторів дозволять створити у Франції понад 10 000  робочих місць, – повідомили в Єлисейському палаці.

Макрон прийняв голову американської корпорації Eastman, яка вкладе 850 млн євро у будівництво у Франції заводу з переробки пластику, створивши 350 робочих місць.

У другій половині дня президент Макрон відвідав Ельза, де найбільший у світі хімічний концерн, німецький BASF планує побудувати новий завод для виробництва нейлонових волокон і тканин. Обсяг інвестицій – 300 млн євро. Будівництво заводу забезпечить роботою 500 осіб, на підприємстві працюватиме лише 50 співробітників.

На форумі оголошено про великі інвестиції у фармацевтичній галузі. 520 млн євро у Франції має намір вкласти американський концерн Pfizer. Йдеться про спільний проект із французькою компанією Novasep, чий завод буде включений у ланцюжок виробництва препарату проти ковіду Paxlovid.

118 млн євро у модернізацію своїх французьких заводів вкладе британський фармконцерн GSK. 600 нових робочих місць утворить у Франції німецька фармацевтична група Merck.

Американська компанія Equinix, яка займається цифровою інфраструктурою та створенням дата-центрів, у найближчі три роки інвестує у Франції 750 млн євро, створивши 165 робочих місць та побудувавши в паризькому регіоні свою десяту за рахунком «серверну ферму», центр зберігання та обробки даних.

Про нові інвестиції оголосили також шведська Ikеa (650 млн євро), мексиканська Alsea (100 млн євро), яка володіє ліцензією на експлуатацію французької мережі кафе Starbucks, а також бельгійська X-Fab, яка відновить у паризькому регіоні завод із випуску напівпровідників для автомобільної промисловості.

За результатами попередніх чотирьох форумів «Вибрати Францію» у 55 великих інвестиційних проектів зарубіжні компанії вже вклали 8 млрд євро. У країні створено понад 13 000  нових робочих місць.

France-Presse зазначає, що на президентському форумі «Вибрати Францію» щороку оголошують лише про найбільші вкладення іноземних компаній. Усього ж урядове агентство Business France за період 2017-2020 років нарахувало у Франції 5300 іноземних інвестиційних проектів, завдяки яким було створено або збережено 140 000 робочих місць.

У 2019 та 2020 роках Франція займала перше місце серед країн Європи за обсягом іноземних інвестицій, згідно з рейтингом аудиторсько-консалтингової компанії EY.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло