Активісти вимагають запровадити податок щодо надбагатих

Активісти вимагають запровадити податок щодо надбагатих

Це допоможе швидко подолати пандемію, вважають вони

Активісти вимагають запровадити податок щодо надбагатих
фото Shutterstock

Ціла група міжнародних організацій та мільйонерів пропонують запровадити податок на надбагатих з метою боротьби з пандемією коронавірусу.

«У той час, як мільярди людей борються на тлі пандемії за виживання, майно мільярдерів виходить з-під контролю. Це не може бути справедливим», – заявила координатор руху по боротьбі з нерівністю Fight Inequality Alliance Дженні Рікс у середу, 19 січня, передає Deutsche Welle.

Активісти оприлюднили свою ініціативу з нагоди Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який цього року у зв'язку з пандемією коронавірусу відбувається у віртуальному форматі.

Разом із міжнародною гуманітарною організацією Oxfam, Американським інститутом політології та об'єднанням забезпечених американців «Патріотичні мільйонери» (Patriotic Millionaires) рух у боротьбі з нерівністю запропонував запровадити глобальний податок на надбагатих залежно від розмірів їхніх статків.

Майно понад $5 млн пропонується обкласти щорічним податком у розмірі 2%, майно понад $50 млн - податком у розмірі 3%, а майно понад $1 млрд – податком у розмірі 5%.

За оцінками активістів, у результаті можна було б щороку збирати понад $2,5 трлн.

Це дозволило б позбавити бідності 2,3 млрд людей і забезпечити вакцинами проти коронавірусу все населення Землі.

Нагадаємо, поки статки глави Tesla Ілона Маска зросли до $253 млрд, демократи в Конгресі США працюють над законопроектом про новий податок на мільярдерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло