Регулятор ЄС пропонує заборонити майнінг біткойнів, для якого треба великий обсяг енергії
Без втручання влади все більше відновлюваної енергії спрямовуватиметься на видобуток криптовалют

Європейські регулятори повинні заборонити алгоритм Proof-of-Work («доказ роботи», PoW), який використовується для майнінгу біткойнів, щоб підштовхнути галузь до використання менш енергоємних технологій видобутку криптовалюти, заявив віце-президент Європейського управління з цінних паперів та ринків Ерік Теден виданню Financial Times, пише Forbes.
Він попередив, що без втручання регуляторів значна кількість відновлюваної енергії буде спрямована на майнінг, а не на зусилля із заміщення вугілля як джерела енергії.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
За словами Тедена, у його рідній Швеції це вже стало національною проблемою. У листопаді влада Швеції заявила, що все більше відновлюваної енергії спрямовується на видобуток криптовалют, тому що «соціальна користь від криптоактивів є сумнівною».
З посиланням на підрахунки Кембриджського університету шведські регулятори зазначили, що на майнінг однієї одиниці біткойну витрачається стільки ж енергії, скільки потрібно для проїзду електромобіля середнього розміру на відстань 1,8 млн. км.
«Було б іронічно, якби енергія, що виробляється вітром вздовж довгої берегової лінії Швеції, використовувалася б для майнінгу біткойнів», – сказав Теден.
Кембриджський індекс споживання електроенергії біткоінами (Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, CBECI) свідчить, що частка майнінгу у загальному споживанні енергії у світі становить 0,6%, щороку на видобуток біткойнів іде більше електроенергії, ніж у всій Норвегії, пише FT.
Китай у 2021 році заборонив майнити криптовалюту. Тиск на галузь спричинив вихід криптоферм з Китаю. Частина майнерів перебралася до країн з великою кількістю вітрової та сонячної енергії, такі як Швеція та Норвегія.
Нагадаємо, у Казахстані хочуть побудувати АЕС через наплив майнерів із Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.