Регулятор ЄС пропонує заборонити майнінг біткойнів, для якого треба великий обсяг енергії

Регулятор ЄС пропонує заборонити майнінг біткойнів, для якого треба великий обсяг енергії

Без втручання влади все більше відновлюваної енергії спрямовуватиметься на видобуток криптовалют

Регулятор ЄС пропонує заборонити майнінг біткойнів, для якого треба великий обсяг енергії
фото Shutterstock

Європейські регулятори повинні заборонити алгоритм Proof-of-Work («доказ роботи», PoW), який використовується для майнінгу біткойнів, щоб підштовхнути галузь до використання менш енергоємних технологій видобутку криптовалюти, заявив віце-президент Європейського управління з цінних паперів та ринків Ерік Теден виданню Financial Times, пише Forbes.

Він попередив, що без втручання регуляторів значна кількість відновлюваної енергії буде спрямована на майнінг, а не на зусилля із заміщення вугілля як джерела енергії.

За словами Тедена, у його рідній Швеції це вже стало національною проблемою. У листопаді влада Швеції заявила, що все більше відновлюваної енергії спрямовується на видобуток криптовалют, тому що «соціальна користь від криптоактивів є сумнівною».

З посиланням на підрахунки Кембриджського університету шведські регулятори зазначили, що на майнінг однієї одиниці біткойну витрачається стільки ж енергії, скільки потрібно для проїзду електромобіля середнього розміру на відстань 1,8 млн. км.

«Було б іронічно, якби енергія, що виробляється вітром вздовж довгої берегової лінії Швеції, використовувалася б для майнінгу біткойнів», – сказав Теден.

Кембриджський індекс споживання електроенергії біткоінами (Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, CBECI) свідчить, що частка майнінгу у загальному споживанні енергії у світі становить 0,6%, щороку на видобуток біткойнів іде більше електроенергії, ніж у всій Норвегії, пише FT.

Китай у 2021 році заборонив майнити криптовалюту. Тиск на галузь спричинив вихід криптоферм з Китаю. Частина майнерів перебралася до країн з великою кількістю вітрової та сонячної енергії, такі як Швеція та Норвегія.

Нагадаємо, у Казахстані хочуть побудувати АЕС через наплив майнерів із Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло