ОГТСУ з 19 січня починає балансувати газотранспортну систему на УЕБ

ОГТСУ з 19 січня починає балансувати газотранспортну систему на УЕБ

Маржинальні ціни залишаться стимулювальними не створювати небаланси в ГТС

ОГТСУ з 19 січня починає балансувати газотранспортну систему на УЕБ
Фото: УНІАН

Що сталося. ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) з 19 січня 2022 року починає вдаватися до балансувальних дій шляхом купівлі та продажу короткострокових стандартизованих продуктів на Українській енергетичній біржі (УЕБ).

Джерело. Про це повідомила пресслужба УЕБ.

Деталі. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики (НКРЕКП) погодила використання інформації про операції, що відбуваються на торговій платформі УЕБ з метою визначення ОГТСУ маржинальної ціни продажу, маржинальної ціни придбання й середньозваженої ціни оператором, які визначатимуть відповідно до Кодексу газотранспортної системи.

Зазначається, що європейська практика передбачає, що саме торгівля короткостроковими стандартизованими продуктами на біржі є основним методом для врівноваження ГТС, а закупівля послуг балансування використовується операторами газотранспортних систем, як допоміжний механізм.

Коментар. «Це надважливий і дуже очікуваний крок не лише для ринку добового балансування, а й великий шанс для всього ринку природного газу України, щоб запрацювати відповідно до європейського зразка і створити власні цінові індикативи», – прокоментувала заступниця голови біржового комітету УЕБ Інна Щербина.

І зазначила, що маржинальні ціни залишаться стимулювальними не створювати небаланси в ГТС.

«Ми розробили механізми розрахунку середньозваженої ціни короткострокових стандартизованих продуктів за газову добу, що не дозволить маніпулювання цінами з метою впливу на маржинальні ціни, але, разом з тим, дозволить сформувати реальні ринкові показники цін на українському газовому ринку», – наголосила Щербина.

Бекграунд. Нагадаємо, що в червні минулого року УЕБ стала організатором біржової торгівлі природним газом для потреб ОГТСУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло