Один із супутників Сатурна може мати підземний океан – вчені

Один із супутників Сатурна може мати підземний океан – вчені

У Сонячній системі може з'явитися ще одне потенційно придатне для життя місце

Один із супутників Сатурна може мати підземний океан – вчені
фото Wikipedia

Науковці американського Північно-західного дослідницького інституту, намагаючись дослідити геологічну активність супутника Сатурна Мімаса, виявили «переконливі докази» того, що під поверхнею об'єкта може ховатися океан, пише 3DNews з посиланням на The Verge.

Якщо гіпотеза підтвердиться, у Сонячній системі з'явиться ще одне потенційно придатне для життя місце.

Вчені все частіше звертаються до теми планетарних супутників у Сонячній системі з ознаками підземних океанів. Найбільш відомими такими об'єктами є супутник Сатурна Енцелад та супутник Юпітера Європа – вони вважаються першими кандидатами для програм пошуку інопланетного життя.

За версією вчених, Енцелад навіть містить речовини, необхідні для підтримки життя, у складі морської води, яка вивергається з його гейзерів поблизу Південного полюса.

І Енцелад, і Європа демонструють ознаки геологічної активності, що свідчить про можливу присутність джерела тепла, завдяки якому на цих супутниках може існувати рідка вода.

А ось поверхня Мімаса буквально порита кратерами, один з яких – Гершель – має від 130 до 140 км у діаметрі, що робить місяць схожим на «Зірку смерті» із «Зоряних воєн». Через велику кількість кратерів вчені довго вважали супутник геологічно неактивним – просто брилою льоду.

Однак при аналізі даних, отриманих від апарату Cassini, у русі Мімаса були виявлені незначні коливання або «лібрації», викликані гравітаційною взаємодією з Сатурном і з найбільшою ймовірністю можливі за наявності океану під зовнішнім крижаним шаром на глибині від 24 до 31 км.

Це відкриття, кажуть вчені, стане стимулом для подальших пошуків потенційно придатних для життя об'єктів у ще віддаленіших і менш вивчених частинах Сонячної системи, наприклад, серед супутників Урану.

Як стало відомо, астрономи хочуть повернути Плутон до списку планет Сонячної системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло