Шмигаль обговорив з канцлером Австрії зміцнення торгово-економічних відносин

Шмигаль обговорив з канцлером Австрії зміцнення торгово-економічних відносин

Також сторони обговорили європейську перспективу України та розвиток «зеленої» енергетики

Шмигаль обговорив з канцлером Австрії зміцнення торгово-економічних відносин
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Що сталося. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер обговорили під час телефонної розмови європейську перспективу України, зміцнення торгово-економічних відносин і розвиток «зеленої» енергетики.

Джерело. Про це повідомила пресслужба уряду.

Деталі. Сторони обговорили збільшення товарообігу між країнами. Шмигаль зауважив, що від минулого року двостороння торгівля почала відновлюватися після негативних наслідків пандемії COVID-19.

«За підсумками 11 місяців минулого року товарообіг між нашими країнами склав понад $1,6 млрд. Ми поставили перед собою амбітну мету збільшити товарообіг до $2 млрд у 2022 році», – зауважив голова уряду.

Шмигаль підкреслив, що існує великий потенціал для розширення українсько-австрійського ділового та інвестиційного співробітництва. Зокрема, він запропонував канцлеру започаткувати щорічний українсько-австрійський бізнес-форум під спільним патронатом урядів країн.

Зазначається, що провести перший форум планують під час офіційного візиту Негаммера в Україну. Зі свого боку канцлер підтримав ідею проведення такого заходу і підтвердив наміри відвідати країну цього року.

Прем'єр-міністр додав, що в майбутньому Україна прагне стати головним постачальником «зеленого» водню до Європи. Тому країна розраховує на політичну підтримку Австрії в реалізації проєкту з виробництва «зеленого» водню в Україні.

Коментар. «Наша міжурядова співпраця є яскравим прикладом міцності та ефективності українсько-австрійського партнерства. У зв'язку з цим, сподіваюся, що Австрія незабаром стане наступною країною, яка підтримає європейську перспективу України на двосторонній основі, і декларацію підпишуть під час зустрічі з президентом України», – сказав Шмигаль.

Бекграунд. Нагадаємо, що канцлер Австрії Александер Шалленберг планував піти у відставку вже через сім тижнів після вступу на посаду. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло