Галущенко: до кінця тижня запустять всі 15 блоків АЕС

Галущенко: до кінця тижня запустять всі 15 блоків АЕС

Ремонти на двох енергоблоках завершать протягом декількох днів, вважає міністр

Галущенко: до кінця тижня запустять всі 15 блоків АЕС
Міністр енергетики Герман Галущенко
Фото: УНІАН

Що сталося. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що ремонти на двох енергоблоках завершать протягом декількох днів, і до кінця тижня в роботу запустять усі 15 енергоблоків чотирьох атомних станцій.

Джерело. Про це голова Міненерго розповів на брифінгу у Києві.

Коментар. «Станом на зараз працюють 12 енергоблоків з 15 і Після проведення відповідного ремонту протягом одного-двох днів два блоки (№1 Хмельницької АЕС та №4 Запорізької АЕС) повернуть до мережі. І наприкінці тижня додатково очікується підключення 15-го блоку», – сказав міністр.

Галущенко розраховує, що до кінця тижня атомна генерація працюватиме всіма 15 блоками.
Голова Міненерго зазначив, що на період проведення ремонтів та відключення двох енергоблоків АЕС енергосистема абсолютно збалансована.

«Ми успішно пройшли ранковий пік споживання. Відповідним чином пройдемо пік споживання увечері. І це буде зроблено шляхом додаткового навантаження на теплову та гідрогенерацію», – пояснив Галущенко.

Міністр наголосив, що «навіть у таких умовах є відповідний резерв шляхом гідрогенерації». Крім того, Галущенко зауважив, що Україна забезпечує узгоджений графік постачання електроенергії до Польщі.

Бекграунд. Нагадаємо, що Білорусь 25 січня з 11:00 до 18:00 надає аварійну допомогу Об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України. Україна запросила надання потужності через відключення трьох енергоблоків АЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло