Російські мільярдери втратили вже понад $28 млрд через зростання напруги навколо України

Російські мільярдери втратили вже понад $28 млрд через зростання напруги навколо України

Збідніли 76 мільярдерів, втрати десяти з них перевищили $1 млрд

Російські мільярдери втратили вже понад $28 млрд через зростання напруги навколо України
фото Shutterstock

Падіння російського фондового ринку в січні 2022 року виявилося найбільшим за останні 2 роки. Це позначилося і на прив'язаних до котирувань статків російських мільярдерів. На тлі загострення навколо України та ймовірних нових санкцій вони втратили близько $28 млрд, підрахував Forbes.

Сукупний капітал 104 російських мільярдерів скоротився на $27,9 млрд, свідчать дані Forbes Real-Time. Точкою відліку обрано 20 грудня 2021 року.

Статки скоротилися у 76 мільярдерів, втрати десяти з них перевищили $1 млрд.

Найсильніше за розрахунковий місяць скоротився капітал власника «Новатека» Леоніда Міхельсона – він втратив близько $2,1 млрд до $25,5 млрд.

На другому місці – член ради директорів «Новатека» та «Сібура» Геннадій Тимченко: його капітал зменшився на $1,9 млрд до $22,8 млрд.

На третьому місці – сенатор Сулейман Керімов, чия сім'я контролює «Полюс»: він втратив $1,8 млрд до загального статку в $13,1 млрд.

У топ-5 російських мільярдерів зі зниження капіталу також увійшли власник «Сєвєрсталі» Олексій Мордашов (-$1,7 млрд) та засновник Arrival Денис Свердлов (-$1,6 млрд)

Forbes підрахував втрати бізнесменів й у відсотковому відношенні. Майже половину статку втратив Денис Свердлов (втім, його бізнес майже не має відношення до Росії), на другому місці засновник «Яндекса» Аркадій Волож (мінус 26%), на третьому – засновник Тінькофф банку Олег Тіньков (-21%).

Російський ринок падає через зростання геополітичних ризиків. Зростанню песимізму цього тижня сприяли новини про те, що НАТО посилить присутність у Східній Європі, а США та Велика Британія почали вивозити сім'ї дипломатів з України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло