МЗС вимагає публічного вибачення від президента Хорватії за образи в бік України

МЗС вимагає публічного вибачення від президента Хорватії за образи в бік України

Прем'єр-міністр Хорватії, політичний опонент Мілановича, засудив висловлювання президента

МЗС вимагає публічного вибачення від президента Хорватії за образи в бік України
Зоран Миланович
фото DR

Міністерство закордонних справ України викликало посла Хорватії в Україні Аніку Джаміч, якій було заявлено про категоричну неприйнятність недавніх заяв президента Хорватії Зорана Мілановича на адресу України.

Про це йдеться в заяві українського МЗС, в якому висловлювання президента названі образливими і такими, що шкодять двостороннім відносинам обох країн.

«Твердження Зорана Мілановича про події Революції Гідності ображають пам’ять українців та іноземців, які віддали свої життя заради європейського майбутнього України. Висловлено глибоке розчарування висловлюваннями президента Хорватії про членство України в НАТО та недоречність допомоги нашій державі на тлі російської агресії», – йдеться в заяві.

«Хорватський президент продемонстрував своє зневажливе ставлення і невдячність за допомогу, яку Україна та українці надавали Хорватії під час її боротьби за незалежність, а також в боротьбі з руйнівними пожежами минуло річ», – підкреслили в МЗС.

У відомстві назвали слова Мілановича ретрансляцією наративів російської пропаганди.

«МЗС України вимагає публічного спростування цих образливих заяв президента Хорватії та їхнього неповторення в майбутньому», – зазначили у міністерстві, додавши, що «невдячність Мілановича є його особистою рисою і не поширюється на хорватський народ, з яким нас єднає дружба і взаємна повага».

Про висловлювання Мілановича першим повідомило хорватське видання «Dnevnik». Зокрема, відповідаючи на запитання, як Хорватія відреагує на можливе масштабне вторгнення російських військових в Україну, він сказав: «Ми не матимемо з цим нічого спільного. Якщо буде ескалація, ми виведемо (з регіону) останнього хорватського солдата».

Міланович також заявив, що «Україні не місце в НАТО», назвав Україну однією з найкорумпованіших країн, а події Майдану назвав «переворотом».

«Хорватія має тікати від цього, як від пожежі. Хорватія тут не буде пожежником», – заявив Міланович.

Хорватія є парламентською республікою, президент не має великих повноважень. Однак він є головнокомандувачем збройних сил.

Прем'єр-міністр Хорватії, політичний опонент Мілановича Андрій Пленкович засудив висловлювання президента. За його словами, він подумав, що це говорить якийсь російський чиновник, а не президент Хорватії.

Як заявив прем'єр, «політика Хорватії полягає у зниженні напруженості, запобіганні конфліктам та підтримці цілісності України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло