Резніков: Стан на кордоні з РФ не відрізняється від військової ситуації навесні

Резніков: Стан на кордоні з РФ не відрізняється від військової ситуації навесні

Кількість російських бойовиків на кордоні співмірна з квітнем 2021 року

Резніков: Стан на кордоні з РФ не відрізняється від військової ситуації навесні
Міністр оборони Олексій Резніков
Фото: УНІАН

Що сталося. На кордоні з Україною перебувають близько 112 000 військових РФ, разом із морською та авіаційною компонентою їхня кількість сягає близько 130 000. У квітні минулого року бойовий компонент, який стягувала Росія, становив 126 000 осіб. Отже, кількість тоді й зараз співмірна.

Джерело. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков під час години запитань до уряду.

Коментар. «Що кардинально відрізняється – це інтенсивність гібридних заходів, у першу чергу – інформаційних. А також вплив цих заходів на макроекономічну ситуацію. Але кількість сучасних протитанкових засобів, які сьогодні є в наших військових – це і «Стугна», і «Корсар», Javelin і NLAW, на порядок більша, ніж кількість потенційних мішеней», – сказав Резніков.

Він пояснив, що відмінність у цифрах щодо концентрації російських військ, які інколи лунають у публічному просторі, зокрема в міжнародних ЗМІ пов'язана з відстанню та трактуванням цієї відстані.

«Хтось показує цифри щодо присутності російських військ на відстані 200 км від кордону, а хтось до 400 км. Ми використовуємо дані щодо зони до 200 км, тому що вони більш точно відбивають тенденцію», – розповів Резніков.

Міністр наголосив, що наразі в Росії почався зимовий навчальний період і війська пересуваються по всій території країни, інформацію про це спеціально поширюють і це – засіб тиску.

Бекграунд. Раніше Резніков повідомив, що підрозділи територіальної оборони укомплектують до кінця лютого щонайменше на 70% у всій країні. Паралельно вже розпочалося підписання контрактів із резервістами за штатом особливого періоду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло